Reklama

Świat

Ukraina: największy rosyjski atak dronów – ogółem kraj zaatakowały 54 maszyny

PAP
Dodano: 28.05.2023
74579_45422237_45422228
Share
Udostępnij
Nad Kijowem siły ukraińskie zestrzeliły w nocy ponad 40 dronów – poinformował mer miasta. Siły Powietrzne powiadomiły, że w największym ataku dronów od początku wojny Rosjanie zastosowali ogółem 54 Shahedy, z których 52 udało się zniszczyć.
"14. atak dronów na stolicę od początku maja. Dzisiaj wróg postanowił +złożyć życzenia+ mieszkańcom z okazji Dnia Kijowa (obchodzonego 29 maja) przy pomocy śmiercionośnych dronów" – powiadomił mer miasta Witalij Kliczko. W wyniku ataku są ofiary i zniszczenia, które władze obecnie ustalają. Jak dotąd podano, że jedna osoba zginęła i co najmniej jedna jest ranna.
 
Kliczko ocenił, że był to największy atak na Kijów od początku wojny.
 
Według komunikatu ukraińskich Sił Powietrznych Rosjanie wystrzelili z obwodu briańskiego na północ od Ukrainy oraz Kraju Krasnodarskiego na południu rekordową ilość dronów Shahed 136/131(produkowanych i dostarczanych przez Iran).
 
52 z 54 wrogich obiektów zestrzeliła ukraińska obrona powietrzna.
 
Celem ataków były obiekty wojskowej i infrastruktura cywilna w centralnej części Ukrainy, w tym w obwodzie kijowskim. W tym regionie zestrzelono większość atakujących dronów. https://t.me/kpszsu/2541
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy