Reklama

Świat

Przywódcy państw G7: nie będzie pokoju bez całkowitego i bezwarunkowego wycofania rosyjskich wojsk z Ukrainy

PAP
Dodano: 19.05.2023
74216_45344047_45344027
Share
Udostępnij
Nie będzie pokoju bez całkowitego i bezwarunkowego wycofania rosyjskich wojsk i sprzętu wojskowego z Ukrainy – oświadczyli wspólnie liderzy państw G7 podczas szczytu w Hiroszimie cytowani w piątek przez agencję Reutera.
"Ponawiamy nasze zobowiązanie do zapewnienia Ukrainie wsparcia finansowego, humanitarnego, wojskowego i dyplomatycznego tak długo, jak będzie to konieczne" – głosi oświadczenie.
 
Przywódcy dodali, że nałożą dalsze sankcje na Rosję, by koszty prowadzenia przez nią – oraz tych, którzy ją wspierają – wzrosły.
 
"Podejmujemy dziś kolejne kroki, aby zapewnić, że nielegalna agresja Rosji przeciwko suwerennemu państwu ukraińskiemu nie powiedzie się i aby wesprzeć naród ukraiński w jego dążeniu do pokoju w poszanowaniu prawa międzynarodowego" – zacytowała przywódców agencja Reutera.
 
W rozpoczętym w piątek trzydniowym szczycie przywódców państw G7 miał wziąć udział osobiście prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, co anonsowano jeszcze w piątek rano. Według ostatnich informacji przekazanych przez sekretarza Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy, Ołeksija Daniłowa, ukraiński prezydent wystąpi na szczycie zdalnie za pośrednictwem łącza wideo.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy