Reklama

Świat

Powódź we Włoszech: 9 ofiar śmiertelnych, 13 tysięcy osób ewakuowanych

Sylwia Wysocka/PAP
Dodano: 18.05.2023
74192_45332165_45327724
Share
Udostępnij
9 ofiar śmiertelnych, 13 tysięcy osób ewakuowanych – ten najnowszy bilans katastrofalnej powodzi we włoskim regionie Emilia- Romania podaje prasa. Podkreśla się, że nad tą częścią kraju przeszły tropikalne deszcze, będące rezultatem "chorego klimatu".
Nigdy wcześniej nie spadły tam tak ogromne ilości deszczu w tak krótkim czasie – zaznaczają gazety. Informują, że wszystkich 21 rzek i strumieni między Bolonią a Rimini wystąpiło z brzegów zalewając ogromny obszar regionu.
 
Pod wodą znalazły się między innymi miasta Faenza, częściowo Cesena i Forli oraz dziesiątki miejscowości. Sparaliżowana w wielu miejscach jest komunikacja kolejowa i drogowa.
 
Zamkniętych jest 450 dróg, a wiele miejscowości jest nadal odciętych od świata – odnotowuje "Corriere della Sera".
 
Dziennik "La Repubblica" zaznacza, że bardzo duże są zniszczenia na plażach nad Adriatykiem miedzy Riccione i Rawenną. Na progu sezonu letniego zarządcy plaż oraz wszyscy ci, którzy żyją z turystyki zakasali rękawy, by oczyścić wybrzeże i usunąć szkody- dodaje gazeta. Takiego maja, zaznacza, nigdy tam nie było.
 
Przypomina się, że pierwsza powódź miała miejsce w tym regionie na początku maja. W ciągu dwóch tygodni spadło tam tyle deszczu, ile pada w ciągu siedmiu miesięcy.
 
"Natura wystawia nam rachunek" – powiedział dziennikowi "La Stampa" meteorolog i klimatolog Luca Mercalli.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy