Reklama

Świat

W.Brytania i Holandia budują koalicję w celu zakupu dla Ukrainy samolotów F-16

PAP
Dodano: 17.05.2023
74165_45322896_15986966
Share
Udostępnij
Premierzy Wielkiej Brytanii i Holandii, Rishi Sunak i Mark Rutte, uzgodnili budowę międzynarodowej koalicji w celu zakupu samolotów bojowych F-16 dla Ukrainy – poinformował brytyjski rząd w komunikacie po ich spotkaniu.
Sunak i Rutte rozmawiali we wtorek wieczorem przy okazji odbywającego się w Reykjaviku szczytu Rady Europy.
 
Jak przekazano w komunikacie, Sunak poinformował swojego holenderskiego odpowiednika o poniedziałkowej wizycie prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego w Wielkiej Brytanii i dyskusjach na temat tego, w jaki sposób społeczność międzynarodowa może wesprzeć Ukrainę w tym kluczowym momencie oporu wobec rosyjskiej inwazji.
 
"Premier (Sunak) i premier Rutte zgodzili się, że będą pracować nad budową międzynarodowej koalicji, aby zapewnić Ukrainie bojowe zdolności powietrzne, wspierając wszystko, od szkolenia po zakup odrzutowców F-16. Premier powtórzył swoje przekonanie, że właściwe miejsce Ukrainy jest w NATO, a przywódcy zgodzili się co do znaczenia sojuszników zapewniających Ukrainie długoterminową pomoc w zakresie bezpieczeństwa, aby zagwarantować, że będzie ona w stanie odeprzeć przyszłe ataki" – napisano w komunikacie. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy