Reklama

Świat

Ukraina: trwa dyslokacja rosyjskich wojsk z Białorusi do stref działań bojowych

PAP
Dodano: 17.05.2023
74128_45321336_42697848
Share
Udostępnij
Trwa dyslokacja jednostek rosyjskich wojsk terytorialnych, które przechodziły szkolenia na białoruskich poligonach, do stref działań bojowych – informuje w środę sztab generalny Sił Zbrojnych Ukrainy.
Sztab pisze w komunikacie, że rosyjskie wojska wykorzystują w swoich celach przedszkola na zajętych ukraińskich terytoriach. W budynku przedszkola w miejscowości Jurjiwka w obwodzie zaporoskim rosyjskie siły rozlokowały swoich żołnierzy. Jednocześnie na terenie obiektu żyją cywile, których wywieziono z miejscowości znajdujących się w pobliżu linii frontu.
 
Minionej doby na czterech odcinkach w Donbasie – łymańskim, bachmuckim, awdijiwskim i marjinskim – doszło do 55 starć między ukraińskimi i rosyjskimi wojskami. Bachmut i Marjinka pozostają głównymi punktami działań bojowych.
 
Armia rosyjska przeprowadziła minionej doby 31 ataków rakietowych przeciwko Ukrainie. Rosyjskie siły przeprowadziły też 57 ataków lotniczych i 96 ostrzałów z wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych. W atakach rakietowych siły przeciwnika wykorzystały 29 pocisków; 25 z nich strącono – podał sztab.
 
Dwie rakiety S-300 uderzyły w infrastrukturę cywilną w Konstantynówce w obwodzie donieckim. Wieczorem dwoma pociskami Kalibr ostrzelano infrastrukturę cywilną w Mikołajowie na południu kraju.
 
W atakach na obwód charkowski są zabici i ranni cywile, zniszczono domy, szpital i inną infrastrukturę cywilną. (https://tinyurl.com/3aud7tad) 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy