Reklama

Świat

Białoruś – opozycjonista Łatuszka: według naszych źródeł Łukaszenka ma zapalenie mięśnia sercowego

PAP
Dodano: 15.05.2023
74082_45300672_41833808
Share
Udostępnij
Według naszych źródeł Alaksandr Łukaszenka może mieć zapalenie mięśnia sercowego "na tle infekcyjno-alergicznym" – przekazał w niedzielę białoruski opozycjonista i były dyplomata Paweł Łatuszka. Od pięciu dni Łukaszenka nie występuje w przestrzeni publicznej.
"Zgodnie z niektórymi informacjami, które otrzymujemy, Łukaszenka ma +infekcyjno-alergiczne+ zapalenie mięśnia sercowego. Mówiąc prościej, ma chore serce" – powiedział Łatuszka na nagraniu opublikowanym w mediach społecznościowych.
 
Jak podało Radio Swaboda, w niedzielę Łukaszenka nie pojawił się na uroczystości w Mińsku z okazji oficjalnego Dnia Flagi, Herbu i Hymnu. Dzień wcześniej, w sobotę, według doniesień mediów, kolumna aut przyjechała wieczorem do rządowego ośrodka medycznego pod Mińskiem.
 
Dyskusje o stanie zdrowia Łukaszenki trwają od 9 maja, gdy nie wygłosił on tradycyjnego przemówienia na uroczystości w Mińsku z okazji Dnia Zwycięstwa. Do Mińska powrócił pospiesznie z Moskwy, gdzie odbywała się doroczna defilada wojskowa.
 
W Moskwie Łukaszenka, na co zwrócono uwagę, nie wziął udziału w roboczym śniadaniu na Kremlu. Następnie zamiast przejść kilkaset metrów od trybuny na Placu Czerwonym do grobu Nieznanego Żołnierza, pokonał ten odcinek samochodem.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy