Reklama

Świat

Władze Ukrainy: odbiliśmy kilkanaście rosyjskich pozycji na przedmieściach Bachmutu, sytuacja

PAP
Dodano: 14.05.2023
74058_45297989_45297945
Share
Udostępnij
Ukraińskie siły odbiły kilkanaście rosyjskich pozycji na przedmieściach Bachmutu na wschodzie Ukrainy – poinformowała w niedzielę Hanna Malar, ukraińska wiceminister obrony. Sytuacja w samym mieście jest "bardzo gorąca" – dodała.
Wiceminister zapewniła, że ukraińskie wojsko nadal idzie naprzód na kierunku bachmuckim. Poinformowała, że w niedzielę ukraińscy obrońcy zajęli ponad 10 wrogich pozycji na północnych i południowych przedmieściach Bachmutu i oczyścili dużą powierzchnię lasu w okolicach miejscowości Iwaniwske na wschód od miasta. Wzięto do niewoli żołnierzy przeciwnika – przekazała Malar.
 
Podkreśliła, że ukraińskie siły działają "na granicy ponadludzkich możliwości", "działają twardo, zdecydowanie i profesjonalnie".
 
Malar oceniła, że w "samym Bachmucie jest bardzo gorąco". "Wróg zgromadził tam wszystkie siły i próbuje przesuwać się, niszcząc wszystko na swojej drodze. Trwają zacięte walki" – napisała w komunikatorze Telegram.
 
"Dzięki przemyślanemu planowaniu dowództwa oraz natychmiastowej reakcji na działania wroga, odporności i męstwu naszych wojskowych obecnie przeciwnik nie może okrążyć miasta i ogłosić głośnego zwycięstwa na tym kierunku" – podsumowała wiceminister. (https://t.me/annamaliar/737)
 
Wcześniej, w sobotę, Malar oświadczyła, że siły ukraińskie idą naprzód na dwóch kierunkach na przedmieściach Bachmutu. Są to stopniowe postępy, a w samym mieście sytuacja jest "bardziej skomplikowana" – dodała. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy