Reklama

Świat

Niemcy: policja zatrzymała właściciela mieszkania, gdzie doszło do eksplozji, w której rannych zostało wielu funkcjonariuszy

PAP
Dodano: 11.05.2023
73998_45273717_45273688
Share
Udostępnij
Po wybuchu w mieszkaniu w bloku w Ratingen policja zatrzymała jego właściciela. Siły specjalne szturmowały mieszkanie i aresztowały mężczyznę, który ma około 60 lat – powiedziała w czwartek rzeczniczka policji, cytowana przez agencję dpa. W wyniku wybuchu rannych zostało kilkanaście osób, niektóre poważnie.
"Po zatrzymaniu mężczyzny służby ratunkowe znalazły w mieszkaniu (…) zwłoki. Wciąż ustalana jest tożsamość tej osoby" – poinformowała na Twitterze policja. https://twitter.com/polizei_nrw_me/status/1656652636488372230
 
Według policji do wybuchu doszło w mieszkaniu w bloku około godziny 11.15 w czwartek. Minister spraw wewnętrznych Nadrenii Północnej-Westfalii Herbert Reul powiedział, że według wstępnych ustaleń dziesięciu strażaków i dwóch policjantów zostało rannych, niektórzy bardzo poważnie.
 
Policja i straż pożarna zostały wezwane do potrzebującej pomocy osoby w mieszkaniu przy Berliner Strasse w Ratingen, zajmowanym przez matkę z synem. Kiedy funkcjonariusze wchodzili do mieszkania, doszło do wybuchu, do którego miał doprowadzić syn. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama

Najnowsze

Reklama

Polecane

Reklama

Najpopularniejsze

Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy