Reklama

Świat

Prezydent Zełenski: ważne jest by świat wiedział o każdym akcie rosyjskiego terroru

PAP
Dodano: 08.05.2023
73868_7maj8
Share
Udostępnij
Świat musi wiedzieć o każdym akcie rosyjskiego terroru wobec naszego narodu, musi mówić o tym, co robi terrorystyczne państwo. Jestem wdzięczny wszystkim, którzy pomagają nam, rozpowszechniając prawdę o rosyjskich atakach i ostrzałach, o okrucieństwie okupantów, które nie ustaje nawet na jeden dzień – oświadczył w niedzielę w tradycyjnym wieczornym wystąpieniu prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

"Kończy się tydzień – bardzo owocny dla Ukrainy. (…) Aktywnie przygotowujemy się do nowych wydarzeń w maju i czerwcu. Musimy sprawić, aby ten czas był nie mniej owocny pod względem dostaw broni dla naszych żołnierzy (…), pod względem negocjacji z naszymi partnerami" – powiedział ukraiński przywódca.

Prezydent przypomniał o ostatnich rosyjskich ostrzałach w kilku regionach, między innymi w chersońskim i charkowskim, w których zginęło wiele osób. "Wczoraj w zaledwie jednym ataku Rosjan na obwód chersoński zginęło dziewięciu Ukraińców – zajmowali się rozminowywaniem, przywracaniem bezpieczeństwa ludziom. Moje kondolencje dla rodzin i przyjaciół ofiar" – powiedział Zełenski.

"Dziękuję wszystkim na świecie, którzy są z Ukrainą i wspierają naszych żołnierzy!" – dodał. Kilka słów poświęcił też bohaterstwu Sił Zbrojnych Ukrainy. 

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy