Reklama

Świat

Ukraina: siły powietrzne zestrzeliły wszystkie drony i rakiety, które zaatakowały Kijów

PAP
Dodano: 04.05.2023
73725_45214921_45214899
Share
Udostępnij
Siły obrony powietrznej Ukrainy zestrzeliły wszystkie rosyjskie drony i rakiety, które w nocy ze środy na czwartek zaatakowały Kijów – poinformował szef administracji wojskowej ukraińskiej stolicy Serhij Popko.
"Rosjanie zaatakowali Kijów przy użyciu amunicji zaporowej typu Szahed oraz pocisków, prawdopodobnie typu balistycznego. Ostateczny rodzaj użytych pocisków zostanie ustalony po zbadaniu szczątków" -napisał Popko na Telegramie.
 
Dodał, że według meldunków operacyjnych nie było ofiar wśród ludności cywilnej ani zniszczeń obiektów mieszkalnych i infrastruktury.
 
"Spadające gruzy odnotowano w niektórych rejonach stolicy, ale nie spowodowały one zagrożenia dla życia i zdrowia ludzi ani poważnych uszkodzeń budynków miasta" – stwierdził Popko.
 
Z kolei dowództwo sił "Południe" poinformowało na Facebooku, że tej nocy ukraińskie wojska zestrzeliły 12 z 15 dronów szturmowych Shahed, które zaatakowały Odessę.
 
Poinformowano, że trzy drony uderzyły w akademiki jednej z instytucji edukacyjnych w Odessie. Pożar, który wybuchł w wyniku uderzenia drona, został ugaszony. Nikt nie został ranny.
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama

Najnowsze

Reklama

Polecane

Reklama

Najpopularniejsze

Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy