Reklama

Świat

Ukraina: obrona powietrzna zestrzeliła w nocy 21 z 26 rosyjskich dronów

PAP
Dodano: 03.05.2023
73703_45207022_45206834
Share
Udostępnij
Ukraińskie siły obrony powietrznej zestrzeliły w nocy z wtorku na środę 21 z 26 irańskich dronów Shahed – przekazały ukraińskie Siły Powietrzne. W Dnieprze w wyniku ataku doszło do pożaru.
„Okupanci użyli do 26 dronów uderzeniowych Shahed 136/131. Siły Powietrzne oraz obrona powietrzna innych komponentów sił zbrojnych zniszczyły 21 dronów” – powiadomiono w komunikacie (https://t.me/kpszsu/2494). Bezzałogowce atakowały z kierunków północnego i południowego.
 
W Dnieprze rosyjskie wojska uderzyły w budynek administracyjny; doszło do pożaru – poinformowały lokalne władze. Według wstępnych informacji mieszkańcy nie ucierpieli. Ogółem, jak podał szef władz obwodu Serhij Łysak, nad regionem zestrzelono siedem bezzałogowców.
 
Do zniszczeń doszło także w obwodzie kirowohradzkim. Szef władz regionu Andrij Rajkowicz przekazał, że trzy drony trafiły tam w bazę paliwową (https://t.me/kirovogradskaODA/5197).
 
W nocy z wtorku na środę nad Ukrainą ogłoszono alarm lotniczy. Powiadamiano o eksplozjach w Zaporożu i Dnieprze. Nad Kijowem zestrzelono wszystkie drony – poinformowały władze stolicy.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama

Najnowsze

Reklama

Polecane

Reklama

Najpopularniejsze

Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy