Reklama

Świat

USA: od 11 maja koniec wymogów szczepień ws. Covid-19, w tym dla zagranicznych podróżnych

Oskar Górzyński/PAP
Dodano: 02.05.2023
73676_45198407_45198396
Share
Udostępnij
11 maja przestaną obowiązywać wymogi szczepień przeciwko Covid-19 dla zagranicznych podróżnych, pracowników federalnych i pracowników służby zdrowia – ogłosił w poniedziałek Biały Dom. Tego samego dnia wygaśnie pandemiczny stan wyjątkowy.
"Dziś ogłaszamy, że administracja zakończy wymagania dotyczące szczepień Covid-19 dla pracowników federalnych, federalnych podwykonawców i międzynarodowych podróżnych z końcem 11 maja" – poinformowano w komunikacie Białego Domu.
 
Wymogi wprowadzono w styczniu 2021 r. tuż po dojściu do władzy obecnej administracji, co spotkało się z wieloma protestami opozycji i próbami zablokowania zmian na drodze sądowej.
 
Biały Dom oznajmił, że regulacje odniosły sukces, dzięki czemu wymóg przyjęcia przynajmniej jednej dawki szczepionki spełniło 98 proc. pracowników.
 
"Podczas gdy szczepienia pozostają jednym z najważniejszych narzędzi, by promować zdrowie i bezpieczeństwo pracowników (…) jesteśmy teraz w innej fazie naszej odpowiedzi, kiedy te środki nie są już konieczne" – głosi komunikat.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy