Reklama

Świat

Ukraina: do 34 wzrosła liczba rannych po nocnym ostrzale Pawłohradu przez Rosjan

PAP
Dodano: 01.05.2023
73665_1maj3
Share
Udostępnij
Liczba rannych w wyniku nocnego ostrzału Pawłohradu w obwodzie dniepropietrowskim Ukrainy wzrosła do 34 – powiadomiły władze lokalne w poniedziałek. W obwodzie żytomierskim Rosjanie ostrzelali obiekt przemysłowy.

Ranne są 34 osoby, w tym pięcioro dzieci – taki bilans przekazały władze obwodu dniepropietrowskiego w poniedziałek po nocnym ostrzale rakietowym, przeprowadzonym przez armię rosyjską. Początkowo informowano o 25 rannych.

W Pawłohradzie siły rosyjskie zaatakowały obiekt przemysłowy – w efekcie doszło do pożaru. W dzielnicach mieszkaniowych zniszczenia dotknęły 19 bloków wielopiętrowych, 25 domów prywatnych, sześć placówek szkolnych, pięć sklepów. W wyniku ostrzału ucierpiały obiekty cywilne w miejscowościach powiatu pawłohradzkiego.

Władze Kijowa powiadomiły w poniedziałek rano, że armia rosyjska wystrzeliła w kierunku stolicy pociski rakietowe oraz drony. Wszystkie cele udało się zestrzelić obronie powietrznej.
style="font-family:arial,helvetica,sans-serif;">
W obwodzie żytomierskim miało dojść do ataku „w pobliżu obiektu przemysłowego”. Władze przekazały mediom, że ustalają, jakiej broni użyto.

W nocy z niedzieli na poniedziałek Rosjanie przeprowadzili drugi zmasowany atak rakietowy na Ukrainę w ciągu trzech dni. Naczelny dowódca sił zbrojnych gen. Załużny poinformował, że zestrzelono 15 z 18 rakiet rosyjskich wystrzelonych z samolotów Tu-95 i Tu-160. Wróg atakował z obwodu murmańskiego oraz z regionu Morza Kaspijskiego. Rosjanie używali także dronów.

Atakowi, jak piszą media ukraińskie, towarzyszyła rosyjska kampania dezinformacyjna w internecie, mówiąca o ataku „200 rosyjskimi rakietami i 50 dronami”. 

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama

Najnowsze

Reklama

Polecane

Reklama

Najpopularniejsze

Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy