Reklama

Świat

Skutki nocnego ataku Rosjan: w obw. dniepropietrowskim 25 rannych

PAP
Dodano: 01.05.2023
73659_45193585_45193580
Share
Udostępnij
25 osób, w tym troje dzieci, jest rannych w obwodzie dniepropietrowskim Ukrainy w wyniku przeprowadzonego w nocy z niedzieli na poniedziałek rosyjskiego zmasowanego ostrzału rakietowego – powiadomiły władze regionu. Nad Kijowem obrona powietrzna zestrzeliła wszystkie wrogie pociski.
Nad obwodem dniepropietrowskim zestrzelono siedem rakiet, jednak pociski uderzyły w Pawłohrad i okolice tego miasta.
 
„Według wstępnych ustaleń ucierpiało 25 osób. Wśród nich troje dzieci” – powiadomił szef władz regionu Serhij Łysak (https://t.me/dnipropetrovskaODA/4365).
 
W Pawłohradzie siły rosyjskie zaatakowały obiekt przemysłowy – w efekcie doszło do pożaru. W dzielnicach mieszkaniowych zniszczenia dotknęły 19 bloków wielopiętrowych, 25 domów prywatnych, sześć placówek szkolnych, pięć sklepów. W wyniku ostrzału ucierpiały obiekty cywilne w miejscowościach powiatu pawłohradzkiego – wyliczył Łysak.
 
Władze Kijowa powiadomiły w poniedziałek rano, że armia rosyjska wystrzeliła w kierunku stolicy pociski rakietowe oraz drony. Wszystkie cele udało się zestrzelić obronie powietrznej. Jak wstępnie podano, nie ma informacji o rannych.
 
W nocy z niedzieli na poniedziałek Rosjanie przeprowadzili drugi zmasowany atak rakietowy na Ukrainę w ciągu trzech dni. Naczelny dowódca sił zbrojnych gen. Wałerij Załużny poinformował, że zestrzelono 15 z 18 rosyjskich rakiet wystrzelonych z samolotów Tu-95 i Tu-160. Wróg atakował z obwodu murmańskiego w Rosji oraz z regionu Morza Kaspijskiego. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama

Najnowsze

Reklama

Polecane

Reklama

Najpopularniejsze

Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy