Reklama

Świat

Wojsko: Rosjanie dalecy od opanowania “drogi życia” do Bachmutu

PAP
Dodano: 30.04.2023
73633_45188981_45188973
Share
Udostępnij
Siły rosyjskie są dalekie od opanowania "drogi życia" z miejscowości Czasiw Jar do Bachmutu w obwodzie donieckim – poinformował w sobotę rzecznik Wschodniego Zgrupowania Wojsk Ukrainy pułkownik Serhij Czerewaty. Tą trasą dostarczane są leki, żywność i uzbrojenie dla obrońców miasta.
"Rosjanie już od kilku tygodni mówią o zajęciu +drogi życia+, jak i o stałej kontroli ogniowej nad nią. Naprawdę wszystko jest inaczej. Tak, tam rzeczywiście jest ciężko, bo ich próby zajęcia drogi trwają, podobnie jak próby ustanowienia kontroli ogniowej. Ale dzięki żołnierzom Sił Operacji Specjalnych, artylerzystom, Siły Obrony nie dają Rosjanom +przeciąć+ naszej logistyki" – powiedział Czerewaty w komentarzu dla portalu ZN.UA. (https://tinyurl.com/2p9wedez)
 
Rzecznik powiadomił, że chociaż trwają ciężkie walki to nie ma żadnej paniki czy braku kontroli ze strony wojsk ukraińskich. Dodał, że rosyjskie dowództwo rzuca teraz do walki pododdziały sił powietrznodesantowych, ponieważ brakuje już najemników z Grupy Wagnera.
 
"Rosjanie robią wszystko, aby maksymalnie zniszczyć infrastrukturę miasta", co ma utrudnić obronę Bachmutu – powiedział Czerewaty.
 
Rosyjskie wojska próbują zająć Bachmut w obwodzie donieckim od sierpnia 2022 roku. Prowadzone tam są obecnie najcięższe i najkrwawsze walki w wojnie Rosji z Ukrainą. Mimo prognoz, że dowództwo w Kijowie może podjąć decyzję o wycofaniu się z miasta, oddziały ukraińskie kontynuują obronę Bachmutu.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama

Najnowsze

Reklama

Polecane

Reklama

Najpopularniejsze

Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy