Reklama

Świat

USA: pięć ofiar śmiertelnych strzelaniny w Teksasie

Andrzej Dobrowolski / PAP
Dodano: 29.04.2023
73622_29k16
Share
Udostępnij
Pięć osób zginęło w nocy w z piątku na sobotę w strzelaninie w teksańskim miasteczku Cleveland. Jak poinformowała miejscowa policja, najmłodsza ofiara miała osiem lat.

Według policji mężczyzna był uzbrojony w karabin typu AR-15. Pozostaje on wciąż na wolności.

Jak podała stacja ABC News, do masakry doszło w sobotę ok. godz. 23:30 lokalnego czasu. Biuro szeryfa hrabstwa San Jacinto zostało powiadomione o "nękaniu". Kiedy jednak funkcjonariusze przybyli na miejsce zbrodni natrafili na kilka zastrzelonych osób.

"Najmłodsza ofiara miała osiem lat, a dwie kobiety odkryte w sypialni zasłaniały swymi ciałami dwoje ocalałych dzieci" – cytuje ABC News policję. Nie wyszczególnia "kim były pozostałe ofiary".

Zdaniem władz podejrzanym o zabójstwa jest Meksykanin, który znajduje się "pod wpływem narkotyków".

"Mężczyzna był znany z tego, że strzelał ze swojego karabinu na podwórku" – mówił przedstawiciel biura szeryfa w hrabstwie Jacinto.

Według ABC News kiedy policja przybyła na miejsce, w domu znajdowało się co najmniej 10 osób. Ofiary były w wieku od 8 do 40 lat.

"Okolicznych mieszkańców poinformowano, aby nie zbliżali się do miejsca zbrodni" – podała ABC News.

Policja nie ujawniła tożsamości, ani ewentualnego pokrewieństwa ofiar z podejrzanym. Potwierdziła, że strzelanina miała miejsce w jednym domu, a wszystkie ofiary pochodziły z Hondurasu. Cztery zmarły na miejscu zbrodni, a piąta po przewiezieniu do szpitala.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy