Reklama

Świat

MSZ ukrainy: przekazaliśmy ambasadzie RP i przedstawicielstwu UE noty w związku z ograniczeniem importu produktów rolnych

PAP
Dodano: 29.04.2023
73616_29k10
Share
Udostępnij
Rzecznik MSZ Ukrainy Ołeh Nikołenko poinformował w sobotę, że w piątek ambasadzie RP i przedstawicielstwu UE na Ukrainie przekazano noty resortu o "kategorycznej niedopuszczalności sytuacji związanej z ograniczeniami handlowymi dotyczącymi importu produktów rolnych Ukrainy".

"Takie ograniczenia, bez względu na to, jakimi przyczynami byłyby uzasadniane, nie są zgodne z umową stowarzyszeniową między Ukrainą i UE i z zasadami i normami jednolitego rynku UE" – podkreślił Nikołenko w mediach społecznościowych.

Według niego "istnieją wszelkie prawne podstawy do natychmiastowego przywrócenia eksportu ukraińskich produktów rolnych do Polski, Rumunii, Węgier, Słowacji i Bułgarii" oraz kontynuacji niezakłóconego eksportu i tranzytu do innych krajów.

Ukraiński resort spraw zagranicznych zaapelował do partnerów o znalezienie zbalansowanego rozwiązania sytuacji, opartego o prawo UE, umowę stowarzyszeniową i zgodnego z duchem solidarności.
style="font-family:arial,helvetica,sans-serif;">
"Tylko tak można wspólnie pomyślnie przeciwdziałać rosyjskiej pełnowymiarowej agresywnej wojnie przeciwko Ukrainie i już teraz wzmacniać jednolity rynek UE, którego uczestnikiem stanie się Ukraina" – podsumował rzecznik.


Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama

Najnowsze

Reklama

Polecane

Reklama

Najpopularniejsze

Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy