Reklama

Świat

Brytyjski resort obrony: Rosja przyspiesza integrację okupowanych obszarów Ukrainy

PAP
Dodano: 24.04.2023
73475_24k1
Share
Udostępnij
Rosja prawdopodobnie przyspiesza integrację okupowanych obszarów Ukrainy, w tym poprzez wymuszanie przyjmowania rosyjskich paszportów, by móc przedstawić inwazję jako sukces – przekazało w poniedziałek brytyjski ministerstwo obrony,

W codziennej aktualizacji wywiadowczej poinformowano, że władze na okupowanych terenach Ukrainy niemal na pewno wymuszają na ludności przyjmowanie paszportów Federacji Rosyjskiej, np. mieszkańcy obwodu chersońskiego zostali ostrzeżeni, że ci, którzy nie przyjmą rosyjskiego paszportu do 1 czerwca, zostaną "deportowani", a ich majątek skonfiskowany.

Jak dodano, Rosja wykorzystuje paszporty jako narzędzie w "rusyfikacji" okupowanych obszarów, tak jak to robiła w Doniecku i Ługańsku przed inwazją w lutym 2022 roku. "Rosja prawdopodobnie przyspiesza integrację okupowanych obszarów Ukrainy z biurokracją Federacji Rosyjskiej, aby pomogło to przedstawić inwazję jako sukces, zwłaszcza w okresie poprzedzającym wybory prezydenckie w 2024 roku" – napisano w aktualizacji wywiadowczej.
/>
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama

Najnowsze

Reklama

Polecane

Reklama

Najpopularniejsze

Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy