Reklama

Świat

Sekretarz generalny NATO: wszyscy członkowie Sojuszu zgadzają się, że Ukraina powinna stać się członkiem NATO

PAP
Dodano: 21.04.2023
73425_45122604_45122335
Share
Udostępnij
Wszyscy członkowie NATO zgadzają się, że Ukraina powinna stać się członkiem Sojuszu Północnoatlantyckiego – zapewnił w piątek sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg na konferencji prasowej przed spotkaniem grupy kontaktowej ds. Ukrainy w Ramstein.
Obecnie naszym głównym celem jest, aby Ukraina zwyciężyła z Rosją – oświadczył Stoltenberg.
 
Sekretarz generalny NATO dodał, że kraje Sojuszu pomagają Ukrainie w wyzwalaniu kolejnych ziem spod rosyjskiej okupacji i dostarczają "znaczne ilości zaawansowanych, nowoczesnych czołgów w standardzie NATO", takich jak m.in. czołgi Challenger czy Abrams. Stoltenberg zapowiedział, że sojusznicy zamierzają dalej wspierać Ukrainę zbrojeniowo.
 
W bazie NATO w Ramstein w Niemczech rozpoczyna się w piątek kolejne spotkanie na szczeblu ministrów obrony około 40 państw, które pomagają zbrojeniowo Ukrainie w odparciu rosyjskiej agresji. Konferencja będzie poświęcona ocenie bieżącej sytuacji wojskowej na Ukrainie, omówieniu skali wsparcia dla Sił Zbrojnych Ukrainy oraz planów i nowych możliwości wojskowych w tym zakresie.
 
W spotkaniu wezmą udział m.in. szef Pentagonu Lloyd Austin i polski wicepremier, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Szef MON ma się spotkać z Austinem, ministrem obrony Wielkiej Brytanii Benem Wallace'em oraz z szefami ministerstw obrony państw należących do tzw. koalicji czołgowej. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama

Najnowsze

Reklama

Polecane

Reklama

Najpopularniejsze

Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy