Reklama

Świat

Niemcy: mężczyzna wjeżdżał w ludzi na parkingu lotniska w Kolonii/Bonn. Są ranni

Marzena Szulc / PAP
Dodano: 24.03.2023
72710_24mar3
Share
Udostępnij
Dramatyczne sceny rozegrały się w piątek na wielopoziomowym parkingu na terenie lotniska Kolonia/Bonn. Z informacji policji wynika, że podejrzewany o chorobę psychiczną 57-latek wjechał na parking P2 w piątek ok. godz. 9.30, taranując przechodniów i samochody.

Kilka osób zostało rannych; w większości są to niezagrażające życiu obrażenia. Większość uczestników zdarzenia „była w szoku” – relacjonuje portal dziennika „Welt”.

„Sprawca jeździł tam i z powrotem, raz po raz. Staranował kilka pojazdów czarną furgonetką, którą wynajął” – poinformował rzecznik policji Christoph Gilles w rozmowie z „Bildem”.

Sprawca działał „bardzo brutalnie”, kilkakrotnie z pełną mocą taranował m.in. samochód Audi A5, dopóki „przy jego pomocy nie wyrwał z mocowań całego systemu barier”. 57-latek uszkodził furgonetką także inne zaparkowane auta.

„Sprawca w sposób celowy jechał w kierunku kilku samochodów i pieszych” – podkreślił rzecznik.

Mężczyzna w trakcie zatrzymywania przez policjantów stawiał opór. Rannych zostało dwóch funkcjonariuszy.

„Kierowca został przewieziony do szpitala w celu ustalenia jego stanu psychicznego” – dowiedział się „Bild”. Policja zakłada bowiem, że sprawca może mieć problemy psychiczne.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy