Reklama

Świat

Prezydent Zełenski: zwyciężymy w heroicznej bitwie o Donbas

PAP
Dodano: 22.03.2023
72654_44899993_44899990
Share
Udostępnij
Zwyciężymy w heroicznej bitwie o Donbas, przywrócimy normalne życie na okupowanym obecnie przez Rosjan południowym wschodzie kraju i odzyskamy Krym – zapewnił we wtorek prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.
"Dzisiaj Ukraina zaczęła obchodzić pierwszą rocznicę pierwszych zwycięskich bitew pełnowymiarowej wojny: walk na północy naszego kraju, które doprowadziły do ucieczki okupanta. To właśnie 21 marca ubiegłego roku zakończyła się bitwa o Moszczun – malutką wieś w obwodzie kijowskim, która stała się pierwszym wielkim krokiem naszego państwa w stronę wygranej w tej wojnie" – powiedział prezydent na opublikowanym wieczorem nagraniu. (https://t.me/V_Zelenskiy_official/5571)
 
"Były też inne takie kroki. Bitwa o Hostomel. Walki o Irpień. Walka w obwodzie czernihowskim i sumskim. Walka o Wyspę Węży. Zaciekłe walki na południu Ukrainy i nasza wyjątkowa obronna operacja, która przywróciła wolność obwodowi charkowskiemu" – kontynuował Zełenski.
 
Zapewnił, że Ukraina doprowadzi też do takiego wyniku w przypadku innych aktywnych działań. "Heroicznej walki o Donbas, w której nieuchronnie będzie dominować ukraińska flaga. Dalszej konfrontacji na południu, która przywróci normalne ukraińskie życie na Przyazowiu. Odzyskania naszego Krymu, skąd już zaczęła się migracja najbardziej dalekowzrocznych szczurów państwa-terrorysty" – dodał prezydent. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama

Najnowsze

Reklama

Polecane

Reklama

Najpopularniejsze

Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy