Reklama

Świat

Dowódca ukraińskich wojsk lądowych: obrona Bachmutu trwa

Jarosław Junko / PAP
Dodano: 21.03.2023
72639_21mar2
Share
Udostępnij
Obrona Bachmutu przed atakami sił rosyjskich trwa; ukraińskie wojska z sukcesem odpierają grupy szturmowe przeciwnika, które starają się przebić z obrzeży do centrum miasta – poinformował dowódca ukraińskich wojsk lądowych generał Ołeksandr Syrski.

W tym tygodniu mija drugi miesiąc ciężkich walk o Bachmut – przypomniała wiceminister obrony Hanna Malar.

„Na kierunku bachmuckim stale niszczony jest sprzęt przeciwnika, jego żywa siła i wrogie składy. Grupy szturmowe wroga starają się przesuwać z obrzeży do centrum miasta, jednak siły obrony (Ukrainy) działają i niszczą ich 24/7” – napisał we wtorek Syrski w Telegramie.

Generał wyjaśnił, że przeciwko Rosjanom walczy artyleria 24. brygady im. Króla Daniela, zaś ataki piechoty powstrzymuje desant z 80. brygady ukraińskiej armii.

„Wyczyn każdego z naszych wojowników zapisze się w historii Ukrainy. Zwyciężymy! Chwała Ukrainie!” – podsumował Syrski.(https://t.me/osirskiy/13)

Sytuację w Bachmucie skomentowała także wiceminister obrony Hanna Malar, która wskazała, że w tym tygodniu mija drugi miesiąc zaostrzenia walk o to miasto.

„Nikt nie wierzył, że w warunkach tak intensywnych ataków wroga można utrzymać miasto ponad tydzień, maksimum dwa. Jednak dzięki męstwu i bohaterstwu tysięcy naszych żołnierzy, a także umiejętnemu dowodzeniu naszych generałów i oficerów obrona Bachmutu trwa i jej możliwości nie zostały jeszcze wyczerpane” – oświadczyła. (https://t.me/annamaliar/591)

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy