Reklama

Świat

Szef gabinetu prezydenta Ukrainy: plany wroga o zajęciu Bachmutu ponoszą fiasko

PAP
Dodano: 19.03.2023
72588_44876918_43504268
Share
Udostępnij
Na wschodzie kraju siły ukraińskie bronią się, a plany wroga dotyczące zajęcia Bachmutu ponoszą fiasko – oświadczył w niedzielę szef gabinetu prezydenta Ukrainy Andrij Jermak.
"Siły obrony powstrzymują wroga na wschodzie. Jego plany dotyczące okupacji Bachmutu ponoszą fiasko" – napisał Jermak na Telegramie (https://t.me/ermaka2022/2244).
 
Siły rosyjskie próbują zająć Bachmut w obwodzie donieckim od sierpnia 2022 roku. Prowadzone tam są obecnie najcięższe i najkrwawsze walki w wojnie Rosji z Ukrainą. Mimo prognoz, że dowództwo w Kijowie może podjąć decyzję o wycofaniu się z miasta, oddziały ukraińskie kontynuują obronę Bachmutu.
 
W pierwszej połowie marca ukraińskie i zachodnie media oraz ośrodki analityczne informowały, że najeźdźcy zajęli wschodnią część miasta, a linia frontu ustabilizowała się wzdłuż rzeki Bachmutka. W ubiegłym tygodniu dowódca ukraińskich wojsk lądowych generał Ołeksandr Syrski powiadomił, że oddziały szturmowe rosyjskich najemników z Grupy Wagnera atakują w Bachmucie z kilku kierunków jednocześnie, próbując przerwać ukraińską linię obrony i przedostać się do centrum miasta.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy