Reklama

Świat

Prezydent Duda: Polska i Czechy są w awangardzie, jeśli chodzi o wsparcie Ukrainy

Sylwia Dąbkowska-Pożyczka, Aleksandra Rebelińska/PAP
Dodano: 16.03.2023
72530_44855414_44855377
Share
Udostępnij
Tematami rozmowy z prezydentem Czech Petrem Pavlem był kwestie bezpieczeństwa, współpracy dwustronnej oraz Ukraina; Czechy i Polska to kraje, które są w absolutnej awangardzie, jeśli chodzi o wsparcie dla Ukrainy, zarówno humanitarne, jak i militarne – powiedział w czwartek prezydent Andrzej Duda.
W czwartek oficjalną wizytę w Warszawie rozpoczął prezydent Czech Petr Pavel wraz z małżonką Evą Pavlovą. Prezydent Pavel spotka się z prezydentem Dudą.
 
Andrzej Duda relacjonował na późniejszej wspólnej konferencji prasowej z czeskim przywódcą, że rozmowa dotyczyła współpracy polsko-czeskiej – politycznej, gospodarczej, jak i infrastrukturalnej, m.in. perspektyw szybkich połączeń kolejowych między Warszawą i Pragą, a także współpracy regionalnej w ramach Inicjatywy Trójmorza i Bukaresztańskiej Dziewiątki.
 
Innymi tematami rozmowy były – jak przekazał polski prezydent – kwestie bezpieczeństwa i zbliżający się lipcowy szczyt NATO w Wilnie, a także sytuacja w Ukrainie. "Republika Czeska, Polska to są kraje, które są w absolutnej awangardzie, jeśli chodzi o wsparcie dla Ukrainy" – podkreślił Duda.
 
Jak wskazywał, oba kraje wysyłają Ukrainie nie tylko wsparcie humanitarne, ale i militarne. "Tu ta polityka wsparcia dla Ukrainy jest bardzo zdecydowana" – podkreślił.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy