Reklama

Świat

Prezydent Zełenski: rosyjska agresja zbliża się do momentu w którym się wyczerpie

PAP
Dodano: 16.03.2023
72517_16mar1
Share
Udostępnij
Dziś odbyło się już 10. spotkanie grupy Ramstein, zajmującej się pomocą zbrojeniową dla Ukrainy, to ważne szczególnie teraz, gdy czuje się, że rosyjska agresja zbliża się do momentu, w którym nie będzie mogła być kontynuowana i wyczerpie się – powiedział w środę prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Na spotkaniu omawiano dostawy amunicji, artylerii, czołgów, uzbrojenia przeciwlotniczego dla naszych żołnierzy; dziękuję USA, które koordynują działania grupy Ramstein i wszystkim naszym partnerom – mówił przywódca Ukrainy w tradycyjnym wieczornym wystąpieniu wideo. (https://tinyurl.com/7vnka43j)

"Nie ma takiego terrorysty, który byłby w stanie zwiększyć swój potencjał w konfrontacji z wolnym światem. Rosja nie jest tutaj wyjątkiem" – przekonywał Zełenski. Podkreślił, że presja na Rosję, wyrażana poprzez sankcje, kary dla tych, którzy je omijają, nacisk polityczny i prawny musi nieustannie rosnąć.

Im większa będzie ta presja, tym szybsze będą ruchy w kierunku przywrócenia naszej integralności terytorialnej i międzynarodowego ładu prawnego – zaznaczył ukraiński prezydent.

Zełenski podziękował również dziennikarzom z Ukrainy i ze świata za to, że "po prostu przekazywali prawdę", przez co przegrywa rosyjska propaganda. "Kreml nigdy nie pokona prawdy. Jak i Ukrainy" – podkreślił.

Jak zawsze i dziś pamiętamy o naszych obrońcach na wszystkich odcinkach frontu; oczywiście pod Bachmutem i w całym obwodzie donieckim, ale i na południu kraju, a także na Charkowszczyźnie; nie zapominamy o żadnym kierunku obrony państwa – zapewnił Zełenski, wyliczając szczególnie zasłużone w bojach jednostki wojskowe.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy