Reklama

Świat

Prezydent Zełenski o obronie Bachmutu: zadać wrogowi jak największe straty

PAP
Dodano: 15.03.2023
72494_15mar1
Share
Udostępnij
Całe dowództwo opowiada się za wzmocnieniem wschodniego odcinka frontu, w tym oblężonego miasta Bachmut, i zadaniu wrogowi maksymalnych strat – powiedział we wtorek wieczorem prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w wystąpieniu wideo.

Już wcześniej we wtorek prezydent Zełenski oświadczył po naradzie z najważniejszymi dowódcami wojskowymi, że jej uczestnicy opowiedzieli się za dalszą obroną Bachmutu – atakowanego przez wojska rosyjskie miasta w obwodzie donieckim.

Uczestnicy narady wysłuchali raportów o aktualnej sytuacji na froncie złożonych przez dowódców strategicznych zgrupowań wojsk – podano w komunikacie na oficjalnej stronie internetowej prezydenta Ukrainy.

Siły rosyjskie próbują zająć Bachmut od sierpnia 2022 roku. Trwają tam obecnie najcięższe i najkrwawsze walki w wojnie Rosji z Ukrainą. Mimo prognoz, że dowództwo może podjąć decyzję o wycofaniu się z miasta, oddziały ukraińskie kontynuują obronę.

W wieczornym wystąpieniu Zełenski wskazał na rolę narodu ukraińskiego w obronie kraju przed rosyjską agresją. "Ukraińcy w decydującym czasie stali się wojownikami" – podkreślił prezydent i dodał: "Zwyciężymy w tej wojnie". 

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy