Reklama

Ludzie

Prof. Gutkowski p.o. dyrektora szpitala MSWiA

Aneta Gieroń
Dodano: 22.02.2024
Prof. Krzysztof Gutkowski. Fot. Archiwum Uniwersytetu Rzeszowskiego
Prof. Krzysztof Gutkowski. Fot. Archiwum Uniwersytetu Rzeszowskiego
Share
Udostępnij

Od wtorku, 20 lutego nowym pełniącym obowiązki dyrektora SP ZOZ MSWiA w Rzeszowie jest prof. Krzysztof Gutkowski, znany gastroenterolog, podkarpacki konsultant w  dziedzinie gastroenterologii, w przeszłości zastępca dyrektora ds. klinicznych i medycznych oraz szef Kliniki Gastroenterologii i Hepatologii w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym nr 1 przy ulicy Szopena w Rzeszowie. 

O prof. Gutkowskim głośno zrobiło się w 2020 roku, kiedy to pod koniec roku ówczesny dyrektor szpitala przy ulicy Szopena, Marek Wiater, niepodziewanie zwolnił profesora z pracy w klinice. To było dużym zaskoczeniem nie tylko wśród pacjentów profesora Gutkowskiego ale też w środowisku lekarskim. Poseł Konfederacji Grzegorz Braun oraz radny sejmiku wojewódzkiego Jacek Kotula organizowali pod szpitalem pikiety w jego obronie, a pacjenci żądali natychmiastowego przywrócenia profesora do pracy.

Na pikietach i kłótniach w sejmiku się skończyło.  Nieoficjalnie mówiło się, że prof. Gutkowski musiał odejść, gdyż był przeciwny zakupowi robota da Vinci do szpitala przy ulicy Szopena, a na czym zależało marszałkowi województwa, Władysławowi Ortylowi.

Prof. Gutkowski w wyborach do Senatu

W październiki 2023 roku prof. Krzysztof Gutkowski wystartował jako niezależny kandydat do Senatu z okręgu rzeszowskiego. Mandatu nie zdobył. W ostatnich latach, po odejściu z Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 w Rzeszowie prowadził prywatną praktykę lekarską i pracował w Uniwersytecie Rzeszowskim.

Uniwersyteckimi Szpitalami Klinicznymi nr 1 i 2 w Rzeszowie zarządza samorząd województwa podkarpackiego. Nadzór nad SP ZOZ MSWiA w Rzeszowie sprawuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w Rzeszowie.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy