Reklama

Ludzie

Nie żyje dr Ryszard Palczak, wykładowca WSIiZ

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 16.05.2023
74120_palczak
Share
Udostępnij
15 maja 2023 r. zmarł dr Ryszard Palczak, wieloletni wykładowca Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, związany z uczelnią od 2002 roku. Był współtwórcą Wydziału Nauk o Zdrowiu i Turystyki, a następnie Wydziału Medycznego WSIiZ. W przeszłości ordynator Oddziałów Ginekologii Onkologicznej oraz Ginekologii i Położnictwa w Szpitalu Wojewódzkim nr 1 w Rzeszowie, a w latach 1989 – 1991  ordynator Oddziału Ginekologii i Położnictwa w Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie.
 
Śp. dr Ryszard Palczak był Absolwentem Śląskiej Akademii Medycznej, doktorat obronił w Akademii Medycznej im. Mikołaja Kopernika w Krakowie. Posiadał specjalizację drugiego stopnia z zakresu ginekologii i położnictwa oraz specjalizację z zakresu radioterapii. Jego zainteresowania naukowe koncentrowały się wokół ginekologii onkologicznej.
 
W latach 1985 – 1989 był ordynatorem Oddziałów Ginekologii Onkologicznej oraz Ginekologii i Położnictwa w Szpitalu Wojewódzkim nr 1 w Rzeszowie, a w latach 1989 – 1991  był ordynatorem Oddziału Ginekologii i Położnictwa w Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie. W latach 2013-2014 pełnił funkcję dziekana Wydziału Turystyki i Nauk o Zdrowiu WSIiZ, a w latach 2014-2017 Wydziału Medycznego WSIiZ – obydwa te Wydziały powstały dzięki jego pracy oraz zaangażowaniu. 
 
W ostatnich latach dr Ryszard Palczak pracował w Katedrze Chorób Cywilizacyjnych i Medycyny Regeneracyjnej, wykładając m.in. na kierunkach Pielęgniarstwo, czy Fizjoterapia oraz był Pełnomocnikiem Rektora WSIiZ do kontaktów z podmiotami leczniczymi. 
 
– Traktował wszystkich z ogromnym szacunkiem, sprawiedliwie, równo. Przyciągał do siebie ludzi, otaczał opieką, wspierał nas i motywował. Wielki mentor, rewelacyjny menadżer. Doktor Palczak był osobą, która potrafiła zaszczepić w nas miłość do nauki i dydaktyki, zapalić do działania. Zawsze znajdował czas na indywidualne rozmowy. Chętnie słuchał, szczerze przeżywał z nami także prywatne problemy i sukcesy – wspomina dr hab. inż. Zofia Nizioł-Łukaszewska, prof. WSIiZ, dziekan Kolegium Medycznego.

Uroczystości żałobne odbędą się w piątek, 19 maja, o godz. 10.30 na Cmentarzu Komunalnym Wilkowyja w Rzeszowie.
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy