Reklama

Lifestyle

Wyhoduj warzywa, wygraj konkurs

Anna Olech
Dodano: 01.03.2013
2424_warzywko_plakat
Share
Udostępnij
Jak nakłonić dziecko, żeby jadło warzywa? Oczywiście można przekonywać, że są zdrowe, że mają mnóstwo witamin. Ale lepsze efekty osiągnie się wówczas, gdy dziecko samo posieje rzodkiewkę albo groch i przez kilkanaście tygodni będzie obserwowało, jak z nasionka wyrasta piękne warzywko. A teraz poza satysfakcją może wygrać w w konkursie organizowanym na zlecenie Podkarpackiego Banku Spółdzielczego w Sanoku.

Choć do tego, że warzywa są zdrowe  i warto je jeść, nikogo nie trzeba przekonywać, to niestety w rzeczywistości różnie z tym bywa. Szczególnie dzieci niechętnie po nie sięgają. Aby to zmienić 4 marca br. rozpoczyna się akcja edukacyjna „Warzywkowo. Dołącz do drużyny Florka”. To konkurs dla dzieci w wieku od 6 do 14 lat uczęszczające do szkół na Podkarpaciu oraz w Warszawie. Celem projektu jest popularyzacja i rozwój edukacji ekologicznej oraz promowanie zdrowego trybu życia i odżywiania. Aby wziąć udział w konkursie trzeba odebrać w jednej z placówek PBS Banku zestaw startowy zawierający m.in. opakowania nasion rzodkiewki, grochu i okry. Następnie należy je wysiać, zarejestrować się na stronie www.warzywkowo.pl, regularnie uzupełniać swoimi obserwacjami dzienniczek, a na stronie internetowej zamieszczać zdjęcia dokumentujące wzrost wysianych warzyw. Jeśli mały ogrodnik będzie miał jakieś wątpliwości dotyczące hodowli warzywek, wówczas może korzystać z internetowych porad Florka.

Na uczestników czekają nagrody o łącznej wartości ponad 20 tys. zł, a I nagroda dla najlepszego ogrodnika to 8 tys. zł. Poza tym dzieci będą mogły brać udział w mini konkursach i zdobywać dodatkowe nagrody. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.warzywkowo.pl.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy