Reklama

Lifestyle

Ponad 120 tys. pasażerów na lotnisku w Jasionce. W lipcu

Aneta Gieroń
Dodano: 07.08.2023
Fot. Materiały prasowe Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka
Fot. Materiały prasowe Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka
Share
Udostępnij

W lipcu podrzeszowski port lotniczy obsłużył 120 336 pasażerów. To o 15 procent lepszy wyniku od tego z czerwca 2023 roku.

37 procent tego wyniku to pasażerowie wakacyjnych czarterów, które latają do Turcji, Grecji, Bułgarii, Albanii, Czarnogóry i Egiptu. W lipcu na ich pokłady wsiadło prawie 45 tys. osób. Dla porównania – rok temu 20 tys. oraz 15 tys. w najlepszym do tej pory dla lotniska 2019 r.

Gdzie latamy z lotniska w Jasionce

Spośród przewoźników regularnych w Jasionce największy ruch nadal w samolotach linii Ryanair (prawie 31 tys. pasażerów) oraz PLL LOT (24 tys.). Władze portu zadowolone są także z obłożenia samolotów na otwartych w tym roku trasach Lufthansy do Monachium i Wizz Air do Rzymu; na obu w lipcu poleciało ponad 4 tysiące osób. Te trasy znalazły się w TOP-5 destynacji z podkarpackiego portu, a wyprzedzone zostały tylko przez Warszawę, Antalyę i Londyn.

– Zaproponowaliśmy interesującą siatkę połączeń i pasażerowie z Podkarpacia nie muszą jeździć na inne lotniska regionalne, żeby polecieć na urlop. To zasługa wszystkich pracowników portu, służb dbających o bezpieczeństwo, przewoźników i touroperatorów. Bez nich nie byłoby to możliwe – mówi Adam Hamryszczak, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Od początku roku lotnisko Rzeszów-Jasionka obsłużyło 563 tys. pasażerów. Dotychczasowy rekord roczny z 2019 roku to 772 tys.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy