Reklama

Lifestyle

Centrum Dziedzictwa Szkła “najpiękniejsze” w Polsce

Aneta Gieroń
Dodano: 24.05.2013
4537_cds_2
Share
Udostępnij
Krośnieńskie Centrum Dziedzictwa Szkła zostało laureatem konkursu „Polska Pięknieje”. Centrum doceniono za oryginalne i skuteczne działania promocyjne. Sam konkurs „Polska Pięknieje – 7 cudów Funduszy Europejskich” organizowany jest od 6 lat, a jego celem jest wyłonienie najlepszych projektów współfinansowanych z Funduszy Europejskich.
 
Nagrody w konkursie przyznawane są w 7 kategoriach. W 2013 r. do biura konkursu nadesłano rekordową liczbę – 311 zgłoszeń. Do ścisłego finału zakwalifikowano 21 projektów, z których kapituła konkursowa wybrała 7 laureatów. Wśród nich znalazło się krośnieńskie Centrum Dziedzictwa Szkła, które zwyciężyło w kategorii „produkt promocyjny”. W historii konkursu CDS jest pierwszym projektem z Podkarpacia, który zdobył nagrodę główną za działania promocyjne. Jest także pierwszym od 3 lat podkarpackim projektem nagrodzonym w konkursie „Polska Pięknieje”.

– Nagroda jest ukoronowaniem wielu miesięcy naszej pracy. Przede wszystkim pokazuje jednak, jak ogromną szansą dla miasta i regionu jest Centrum. Ten projekt warto rozwijać, bo to naprawdę przynosi efekty. Zwycięstwo w konkursie „Polska Pięknieje” jest na to doskonałym dowodem – twierdzi Stefan Dziadosz, prezes Centrum
 
Samo Centrum Dziedzictwa Szkła jest pierwszą w Polsce placówką w interaktywny sposób prezentującą tematykę hutnictwa szkła i twórczości szklanej. Dzięki nowoczesnemu muzealnictwu i technice Centrum nie tylko opowiada o historii znanego od dziesięcioleci w Polsce i na świecie „krośnieńskiego szkła”, ale także ją tworzy. Najważniejszymi atrakcjami Centrum są ekspozycje szkła użytkowego i artystycznego oraz prezentacje produkcji szkła odbywające się na oczach widzów, dzięki którym turyści poznają tajniki działania warsztatu hutniczego. 

Więcej informacji na: www.miastoszkla.pl
 
fot. T. Poźniak
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy