Reklama

Lifestyle

Podkarpackie miasta w Google Street View

Katarzyna Grzebyk
Dodano: 24.04.2013
3681_GSV
Share
Udostępnij
W nowej kolekcji zdjęć Street View udostępnionej przez Google we wtorek, 23 kwietnia znalazły się zdjęcia z kilku podkarpackich miast. Teraz bez wstawania od komputera można „przejechać” przez Rzeszów, Krosno, Sanok, Przemyśl i Mielec. Do Street View przybyło także wiele nowych zdjęć z innych polskich miast, m.in. Katowic, Lublina czy Łodzi.
 
Na nowych zdjęciach podkarpackich miast można zobaczyć niemal wszystkie ulice, rynki czy charakterystyczne budynki i zabytki. Zdjęcia zostały wykonane przez specjalne samochody Google Street View, wyposażone w kilkanaście obiektywów robiących fotografie, czujniki ruchu, komputery i lasery. Takie samochody były często widziane w ciepłe miesiące 2012 roku m.in. w Rzeszowie, Przemyślu, Sanoku, Mielcu i Krośnie. Teraz efekty prac zespołu Street View można podziwiać w Internecie.
 
Street View to usługa umożliwiająca wirtualną podróż po świecie. Dzięki niej można m.in. zobaczyć dawno niewidziane miejsca oraz wiele atrakcji turystycznych na całym świecie. Aby to zrobić, należy w Google Maps www.maps.google.pl. wyszukać konkretne miasto, wybrać dowolną ulicę i przybliżyć mapę. Potem trzeba kliknąć w tak zwanego Pegmana (pomarańczowy „ludzik” znajduje się po lewej stronie w menu nawigacji) i przesunąć go na mapę, w miejsce gdzie pojawią się niebieskie linie. Po chwili zobaczymy widok ulic, po których można się przemieszczać.
Na zdjęciach uwiecznieni zostali np. przechodnie lub przejeżdżające samochody, ale dla ochrony prywatności Google zamazuje twarze i numery rejestracyjne. Jeśli jednak ktoś uważa, że zdjęcie narusza jego anonimowość, może się skontaktować z Google, klikając w przycisk „zgłoś problem”.

Od połowy maja 2013 r. samochody Street View będą fotografować kolejne miejsca w całej Polsce. Pojawią się w 16 województwach, w tym województwie podkarpackim.
 
Więcej informacji na google.pl/streetview
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy