Reklama

Lifestyle

Otwarcie pierwszego 5-gwiazdkowego hotelu na Podkarpaciu

Anna Olech
Dodano: 22.02.2013
2342_bristol_2
Share
Udostępnij
Mieści się przy rzeszowskim Rynku, a inspiracją do urządzenia wnętrz i architektury budynku był folklor Podkarpacia. W sobotę oficjalnie zostanie otwarty hotel Bristol Tradition & Luxury, pierwszy 5-gwiazdkowy hotel w naszym regionie.

W nowym hotelu mieści się centrum biznesowe z sześcioma różnymi pomieszczeniami konferencyjnymi. Ich nazwy i wystrój nawiązują do historii regionalnej. Można więc zorganizować szkolenie w Wisłoku, kongres w Sanie, sympozjum w Sali Łemkowskiej, a konferencję w Sali Huculskiej lub Bojkowskiej. Jedna z sal jest dwupoziomowa, co pozwala pomieścić aż 700 gości. Natomiast dzięki windzie towarowej o nośności co najmniej 2,5 tony, pomiędzy poziomami można bez trudu transportować wielkogabarytowe eksponaty.

Do lokalnych tradycji nawiązuje również oferta gastronomiczna. – Restauracja Wesele, to jedyne takie miejsce w Rzeszowie, które przyciąga szczególnie atrakcyjną formą przyrządzania posiłków. W odpowiedzi na wzrost świadomości kulinarnej gości, a co za tym idzie ich wymagań, postanowiliśmy stworzyć kuchnię otwartą. Dzięki temu goście mogą obserwować krok po kroku, jak powstaje ich danie. Analogicznie do większości pomieszczeń naszego hotelu, charakter i nazwa restauracji także nawiązują do historii regionalnej. W tym miejscu odtwarzamy smaki, których nasi rodacy mogli doświadczać w czasie tradycyjnego staropolskiego wesela – wyjaśnia Barbara Pawliczuk, Dyrektor Działu Sprzedaży i Marketingu hotelu Bristol Tradition & Luxury.

Z restauracji, usytuowanej na pierwszym piętrze, rozpościera się wspaniały widok na Starówkę Rzeszowa. Nad przygotowywaniem regionalnych potraw, często już zapomnianych, czuwa jeden z najlepszych szefów kuchni w Polsce, Arkadiusz Wejer.

Dla spragnionych bardziej egzotycznych i orientalnych smaków przygotowano wiszący bar, na którym serwowane będą dania kuchni japońskiej. Natomiast dla smakoszy trunków czeka niespodzianka w postaci Starego Browaru Rzeszowskiego, w którym na bieżąco warzonych będzie pięć gatunków piw regionalnych.

W hotelu przygotowano 280 miejsc noclegowych w 140 pokojach. Hotel posiada również udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, a do dyspozycji będzie także przestronny parking podziemny. Zakończenie rozbudowy kompleksu hotelowego zaplanowano na koniec 2013 r.
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy