Reklama

Lifestyle

Od soboty nowe atrakcje w Parku Tajemnicza Solina

Opracowanie Alina Bosak
Dodano: 28.04.2023
73590_czady
Share
Udostępnij

Wraz z majowym weekendem w ośrodku PKL w Solinie, obok stacji kolejki gondolowej ponownie zostanie udostępniony Park Tajemnicza Solina. Wybierając się w Bieszczady warto tu wpaść już w sobotę 29 kwietnia na rodzinny piknik. Specjalne atrakcje w towarzystwie Czadów, Rusałek i Biesów zaplanowano na cztery dni.
Park Tajemnicza Solina Polskie Koleje Linowe wybudowały obok stacji kolejki gondolowej w Solinie w ubiegłym roku. Teraz, po zimowej przerwie, zostanie ponownie udostępniony. Dodano w nim nowe atrakcje dla dzieci.
Wszystkich mieszkańców Bieszczadów oraz turystów zapraszamy na weekend majowy do solińskiego ośrodka Grupy PKL, w którym czas spędzimy bardzo aktywnie i rodzinne. Ponownie udostępniamy park tematyczny, a w nim do dyspozycji będzie jeszcze więcej atrakcji. Mamy nadzieję, że dzięki nim czas spędzony w Bieszczadach będzie jeszcze bardziej interesujący oraz pozwoli odkryć to niezwykłe miejsce z zupełnie nowej strony – mówi Patryk Białokozowicz z zarządu PKL.
Park Tajemnicza Solina to miejsce, które szczególnie podoba się najmłodszym za sprawą „gospodarzy” tego miejsca – postaci Czadów, Rusałek, Czuhajstra czy Strażników Biesów. 

Co nowego w Parku Tajemnicza Solina?

Majówkowe atrakcje zaplanowano od soboty 29 kwietnia, kiedy Park zostanie otwarty. Oprócz dotychczasowych atrakcji takich jak: Wioska Czadów, Osada Olbrzymów, Studnia bez dna czy Labirynt Biesa, są tu takie nowości dla najmłodszych jak: np. Zatopione Skarby Olbrzymów. Ponadto latem będzie można odwiedzić Rusałkowy Ruczaj czy Wąwóz Biesa. W parku czeka nas jeszcze więcej stref, animacji oraz ulepszona gra terenowa. – zapewniają przedstawiciele Polskich Kolei Linowych. 
Najmłodsi skorzystają tego lata z parku linowego, w którym będzie można wykazać się zręcznością, a w strefie edukacyjnej zadbano o dużo różnych ciekawostek związanych z regionem.

Iluzjoniści i baloniki

Od 30 kwietnia do 3 maja turyści skorzystają także ze specjalnie przygotowanych niespodzianek. Będzie bańkowe show, modelowanie balonów oraz pokazy iluzjonistów. Dla najmłodszych zaplanowane są także liczne konkurencje sportowe np. przeciąganie liny, skok w workach czy chodzenie po linii. Nie zabraknie również konkursów z nagrodami oraz wypełnionej niespodziankami wielkiej piniaty, czekającej na jej rozbicie.
To wszystko obok głównej atrakcji ośrodka, jaką jest podróż gondolami i wieża widokowa, skąd można podziwiać widoki na bieszczadzkie wzgórza, jezioro i zaporę.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy