Reklama

Lifestyle

Kolejka nad Soliną będzie nieczynna. W planach serwis

Alina Bosak
Dodano: 04.10.2023
Wieża widokowa w ośrodku PKL w Solinie wśród wzgórz. Fot. PKL
Wieża widokowa w ośrodku PKL w Solinie wśród wzgórz. Fot. PKL
Share
Udostępnij

Od 23 października do 10 listopada potrwa jesienny serwis kolejki linowej w ośrodku Polskich Kolei Linowych w Solinie. Jeśli chcemy podziwiać widoki na jezioro i pomalowane jesiennymi kolorami wzgórza z perspektywy wagonika, najlepiej wybrać się na wycieczkę do 22 października.  

Chętnie odwiedzany latem ośrodek PKL z kolejką linową, wieżą widokowa, restauracja regionalną i parkiem rozrywki dla dzieci czeka na turystów także jesienią. Ale już pod koniec października zaczyna się przestój serwisowy i kolejka będzie nieczynna.

Zima w parku rozrywki

– Jeśli chcemy podziwiać kolorowe wzgórza z wysokości, koniecznie do 22 października zaplanujmy wizytę w solińskim ośrodku PKL, zanim zacznie się jesienny przestój serwisowy kolei, który zaplanowany jest od 23 października i potrwa do 10 listopada. 50-metrowa Wieża Widokowa z tarasem i kawiarnią będą dostępne dla turystów w godzinach 10:00-17:00 również w trakcie przestoju funkcjonowania kolei – zapowiadają Polskie Koleje Linowe.

W czasie przeglądu serwisowego kolejki nieczynny natomiast będzie park rozrywki Tajemnicza Solina, który jest dedykowany najmłodszym turystom. To tutaj w towarzystwie postaci z legend – Czadów, Strażników Biesu, Rusałek, Czuhajstra – poznają lepiej magiczny bieszczadzki świat. Od października park dostępny jest tylko w weekendy. Planowane są też wtedy dodatkowe atrakcje. I tak 6-8 października Świtezianka Barbarella zabierze małych gości w magiczny świat dźwięków i sensoryki. Spotkania zaplanowano dwa razy dziennie o godzinie 12:00 i 15:00.

Ceny biletów na kolejkę w Solinie

Bilet na przejazd kolejką gondolową normalny w dwie strony kosztuje 45 zł, a ulgowy 35 zł, w jedną stronę odpowiednio 35 i 32 zł. Za bilet rodzinny dla dwójki dorosłych i dwójki dzieci zapłacimy 129 zł, dla rodziny z jednym dzieckiem o 10 zł mniej. Jeśli chcemy zabrać ze sobą psa lub wózek trzeba będzie dopłacić 10 zł.

Cennik wejść do parku rozrywki Tajemnicza Solina przedstawia się następująco: 49 zł bilet normalny, 39 zł ulgowy, rodzinny 2+1 – 129 zł, a rodzinny 2+2 – 149 zł.

Możemy też kupić pakiet – bilet na kolejkę z wejściem do parku. Wtedy rodzina 2+2 zapłaci 249 zł, a 2+1 – 219 zł. Za bilet dla jednej osoby – 85 zł (normalny) i 69 zł (ulgowy). Dzieci do lat 4 wchodzą za darmo.  

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy