Reklama

Lifestyle

Centrum Dziedzictwa Szkła nowym cudem Polski?!

Aneta Gieroń
Dodano: 02.08.2013
6137_miasto-szkla-krosno
Share
Udostępnij
Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie jest na drugim miejscu w konkursie na 7 nowych cudów Polski organizowanym przez National Geographic. Głosowanie trwa do końca września, więc wszyscy do dzieła, jest szansa na kolejny piękny podkarpacki akcent na turystycznej mapie świata.  Więcej szczegółów dotyczących głosowania na  www.7cudow.national-geographic.pl.
 
Samo Centrum Dziedzictwa Szkła jest pierwszą w Polsce placówką w interaktywny sposób prezentującą tematykę hutnictwa szkła i twórczości szklanej. Dzięki nowoczesnemu muzealnictwu i technice Centrum nie tylko opowiada o historii znanego od dziesięcioleci w Polsce i na świecie „krośnieńskiego szkła”, ale także ją tworzy. Najważniejszymi atrakcjami Centrum są ekspozycje szkła użytkowego i artystycznego oraz prezentacje produkcji szkła odbywające się na oczach widzów, dzięki którym turyści poznają tajniki działania warsztatu hutniczego. 

Kilka miesięcy temu krośnieńskie Centrum Dziedzictwa Szkła zostało laureatem konkursu „Polska Pięknieje”. Centrum doceniono za oryginalne i skuteczne działania promocyjne. Sam konkurs „Polska Pięknieje – 7 cudów Funduszy Europejskich” organizowany jest od 6 lat, a jego celem jest wyłonienie najlepszych projektów współfinansowanych z Funduszy Europejskich. W historii konkursu CDS jest pierwszym projektem z Podkarpacia, który zdobył nagrodę główną za działania promocyjne. Jest także pierwszym od 3 lat podkarpackim projektem nagrodzonym w konkursie „Polska Pięknieje”. Pod koniec września być może będzie nowym cudem Polski.
 
Więcej informacji o CDS na: www.miastoszkla.pl
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy