Reklama

Lifestyle

Multimedialny przewodnik po Sanie, najdłuższej rzece Podkarpacia

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 24.05.2021
53933_san
Share
Udostępnij
W sieci dostępny jest już multimedialny przewodnik poświęcony najdłuższej w Podkarpackiem rzece San. Pod adresem www.slowrivers.pl, obok artykułów na temat przyrody błękitnej rzeki i zasad bezpieczeństwa na wodzie,  znajdują się praktyczne wskazówki, jak przygotować się do spływów oraz inspiracje do aktywnego wypoczynku w duchu slowtravel. 
 
Prezentowane na stronie trzy trasy wodne to propozycje dla osób w każdym wieku, które chcą do Podkarpackiego zawitać na jeden bądź na kilka dni. 
 
Trasą Sanok-Tyrawa Solna, rozpoczynającą się spod Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, można płynąć wypatrując myszołowa, wsłuchując się w śpiew bogatki oraz stukot dzięcioła. Trasa Dynów-Słonne-Krasiczyn to wolny od zgiełku obszar, gdzie spotkać można chronione gatunki zwierząt: bocian czarny, czapla biała i wydra. Zwieńczeniem spływu będzie Krasiczyn z pięknym zamkiem. Północny odcinek Krzeszów-Nisko to podróż śladem flisaków, którzy niegdyś spławiali tędy drewno aż do Gdańska.
 
Każda z tras została dokładnie opisana, kilometr po kilometrze, z uwzględnieniem informacji o dogodnych miejscach wodowania, odpoczynku oraz noclegu, a także mijanych atrakcjach turystycznych. Strona dodatkowo umożliwia turystom pobranie map wodnych tras, a początkujący kajakarze znajdą na niej kodeks bezpieczeństwa na wodzie. 
 
Obowiązkowo przed wyjazdem
 
Błękitny San to nie tylko spływy, ale też bogaty świat fauny i flory, który warto poznać. Namiastką tego świata, dostępną online, jest jedna z funkcjonalności SlowRivers.pl – nagrania odgłosów ptaków. Artykuły zamieszczone w internetowym przewodniku opisują  spotykane w Dolinie Sanu gatunki: żubr, pająk tygrzyk paskowany czy owadożerna rosiczka.  
 
Prezentowane na stronie SlowRivers.pl treści dostępne są także w języku angielskim i ukraińskim. Zastosowano także mechanizmy ułatwiające czytanie osobom niedowidzącym. 
 
Strona Slowrivers.pl została zrealizowana przez Podkarpacką Regionalną Organizację Turystyczną w ramach projektu „Odgłosy natury. SlowRivers – praktyczny pakiet dla turysty” dzięki dofinansowaniu ze środków Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Białoruś – Ukraina 2014-2020.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy