Reklama

Lifestyle

Spacer po Przemyślu z mobilnym przewodnikiem

Anna Olech
Dodano: 12.07.2013
5610_mobi-p
Share
Udostępnij
Wybierając się do Przemyśla można wcześniej przygotować sobie plan wycieczki po mieście. Ale nie z papierową mapą, lecz z nowoczesnym narzędziem, które przygotował Urząd Miasta. Portal turystyczny i aplikacja na urządzenia mobilne powstały z myślą o turystach, którzy chcieliby zobaczyć najpiękniejsze zakątki Przemyśla. 
 
Z serwisu, dostępnego w wersji polsko i angielskojęzycznej, można korzystać na komputerach stacjonarnych, a w wersji „lajt” także na urządzeniach mobilnych: laptopach, tabletach i smartfonach. Aplikację mobilną przygotowano w systemie operacyjnym Android, którego używa większość urządzeń mobilnych. Aplikację na urządzenia mobilne można pobrać ze strony www.visit.przemysl.pl lub też skanując QRkod zamieszczony na materiałach informacyjnych, tabliczkach, naklejkach rozprowadzonych na terenie miasta. Aplikacja działa zarówno w trybie online, jak i offline, więc można ją uruchomić również w tych miejscach, gdzie nie można korzystać z Internetu. 
 
Przemyski portal internetowy i aplikacja zawierają mnóstwo przydatnych turystom informacji. Obiekty, które znalazły się w systemie podzielono według kategorii, które ułatwiają odnalezienie potrzebnych informacji i efektywne zaplanowanie wolnego czasu. są więc działy: gastronomia, noclegi, kultura i sztuka, sport i rekreacja. Są także informacje i ciekawostki o miejskich zabytkach, muzeach i miejscach, w które każdy turysta koniecznie powinien zawitać. Bazę uzupełniają informacje praktyczne dotyczące komunikacji w mieście, aptek, pomocy medycznej, instytucji, biur turystycznych itd. Obiekty opatrzono opisem, zdjęciami, danymi teleadresowymi, zostały też umieszczone na mapie, a opcja „pokaż trasę” wskazuje drogę do wybranego obiektu. 

Zarówno portal turystyczny, jak i aplikacja, na bieżąco będą aktualizowane o nowe informacje. Użytkownicy będą mogli w każdej chwili pobrać aktualną wersję, a raz w miesiącu aplikacja będzie powiadamiać o możliwości aktualizacji. 
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy