Reklama

Lifestyle

W Krośnie trójwymiarowa opowieść o szkle

Aneta Gieroń
Dodano: 12.07.2013
5597_3Dcds
Share
Udostępnij
W sobotę o godz. 21.45 w krośnieńskim Centrum Dziedzictwa Szkła rozpoczyna się sezon pokazów 3D mappingu. Kolejne części multimedialnej opowieści o szkle prezentowane będą na elewacji obiektu co dwa tygodnie aż do końca wakacji. 

Pokazy 3d-mappingu, w trakcie których elewacje budynków zamieniają się w ogromny ekran, to multimedialna atrakcja wykorzystywana na najważniejszych i najbardziej prestiżowych imprezach na całym świecie. Także krośnieńskie Centrum Dziedzictwa Szkła postanowiło wykorzystać tę widowiskową technologię do stworzenia projektu regularnych pokazów opowiadających o szkle. Jest to jedyne tego typu przedsięwzięcie kulturalne w Polsce, które w Krośnie ma już swoją drugą odsłonę. Zadebiutowało w zeszłym roku, przyciągając na dziedziniec placówki tłumy widzów. Projekcje stanowią bowiem  doskonały sposób prezentowanie tematu szkła i szklanej twórczości w oryginalny i nowoczesny sposób. 
 
Na potrzeby projektu powstały cztery, kilkuminutowe części. Każda z nich prezentuje inne zagadnienie dotyczące szkła. Będzie więc o roli i zastosowaniu szkła w minionych epokach (w starożytności – „Obsydian” i w średniowieczu – „Średniowiecze”) czy wizja jego wykorzystania w przyszłości („Future”). Jeden z odcinków („Final”) poświęcono jest  także hutnictwu szkła w Krośnie, które z miastem związane jest  od 90 lat. Począwszy od 13 lipca 2013 r. pokazy prezentowane będą co dwa tygodnie na zabytkowej fasadzie budynku Centrum. Każdorazowo wyświetlane będą 2 odcinki multimedialnej opowieści. Na koniec wakacji odbędzie się pokaz wszystkich 4 części.
 
Pokazy są bezpłatne i odbywają się na dziedzińcu Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie (ul. Blich 2, przy krośnieńskim Rynku).
 

Program:
 
13 lipca 2013 r. godz. 21.45 – cz. 1 („Obsydian”) i cz. 2 („Średniowiecze”)
28 lipca 2013 r. godz. 21.50 (w ramach „Świetlnego Miasta”) – cz. 3 („Future”) i cz. 4 („Final”)
10 sierpnia 2013 r. godz. 21.45 – cz. 1 i cz. 3
31 sierpnia 2013 r. godz. 21.30 – cz. 1, cz. 2, cz. 3 i cz. 4
 
Więcej szukaj na www.miastoszkla.pl
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy