Reklama

Lifestyle

Od 15 grudnia samolotami Wizz Air można lecieć z Rzeszowa do Eindhoven

Alina Bosak
Dodano: 15.12.2020
52339_wizz
Share
Udostępnij
We wtorek, 15 grudnia, o godz. 14:50 po raz pierwszy pasażerowie polecieli liniami lotniczymi Wizz Air z Rzeszowa do Eindhoven w Holandii. Początek współpracy węgierskiego przewoźnika z Międzynarodowym Portem Lotniczym Rzeszów-Jasionka początkowo planowano na 6 listopada, ale z powodu epidemii termin został przesunięty.  
 
Rzeszów-Jasionka jest 9. lotniskiem w Polsce, z którego będą latać tanie linie lotnicze Wizz Air. Wprawdzie start połączeń opóźniono o miesiąc, ale nie zmienia się plan, by były one realizowane dwa razy w  tygodniu – we wtorki i w piątki. Godziny w obu przypadkach te same. Samolot startuje w Eindhoven o godz. 12.10 i ląduje w Jasionce o godz. 14:15. Z powrotem wylatuje o godz. 14:50 i na holenderskim lotnisku jest o godz. 16:50.
 
Ceny biletów zaczynają się od 69 zł. Jak informuje przewoźnik, dla zapewnienia bezpieczeństwa, firma wprowadziła szereg procedur w zakresie higieny. Na pokładzie samolotu podróżni i załoga przebywają w maseczkach. Członkowie załogi są zobowiązani do noszenia rękawiczek. Samoloty są regularnie poddawane procesowi zamgławiania kabiny z wykorzystaniem preparatów antywirusowych. Wszystkie samoloty linii przechodzą nocną dezynfekcję również przy użyciu środków zwalczających wirusy. 
 
Zarówno w przypadku biletów do Eindoven, jak również innych połączeń, Wizz Air zachęca pasażerów do wykupienia usługi WIZZ Flex, dzięki której mają gwarancję ochrony swoich rezerwacji – w przypadku zmian okoliczności lub gdy po prostu będą chcieli zmienić datę lub kierunek podróży, możliwa jest zmiana rezerwacji na każdy inny lot WIZZ.
 
Wizz Air jest największą niskokosztową linią lotniczą w Europie Środkowo-Wschodniej. Jej flota składa się ze 133 samolotów typu Airbus A320 i A321. W ostatnim roku finansowym z jej usług skorzystało 40 milionów pasażerów. Czas pandemii spowodował jednak, że także Wizz Air znacznie ograniczył liczbę połączeń z polskich lotnisk. Nie wycofał się ze współpracy z podrzeszowskim portem, ale przesunął inaugurację na 15 grudnia. W systemie rezerwacyjnym nie można też póki co rezerwować lotów między 9 stycznia a 2 marca.
 
Podczas listopadowej konferencji prasowej Adam Hamryszczak, prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka, powiedział, że umowa z Wizz Air jest przełomowa w historii podrzeszowskiego lotniska: – Naszym strategicznym celem jest zwiększanie liczby współpracujących z nami przewoźników, dlatego doceniamy decyzję linii Wizz Air, by rozpocząć operowanie z naszego lotniska. Mam nadzieję, że nowa trasa to początek długoterminowej współpracy umożliwiającej rozwój naszej siatki połączeń.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy