Podczas najbliższego weekendu, 22-24 listopada, odbędzie się kolejna edycja akcji Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”. Muzea i hotele włączają się do niej dobrowolnie. Na Podkarpaciu 50-procentową zniżkę na bilety i noclegi znaleźć można w kilkudziesięciu miejscach.
Około 40 miejsc na Podkarpaciu oferuje zniżki na bilety i noclegi w ramach jesiennej edycji akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”, która rozpoczyna się w piątek, 22 listopada. To dobra okazja do zobaczenia nowych miejsc oraz skorzystania z wielu atrakcji turystycznych. Bilet do muzeów można kupić za kilka złoty, a pobyty w wielu hotelach i pensjonatach jest o połowę tańszy. W wielu miejscach turyści mogą także liczyć na dodatkowe atrakcje. Tak będzie m.in. w Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej, gdzie nie tylko o połowę spadają ceny biletów – w niedzielę, o godz. 13. Kolbuszowscy muzealnicy zapraszają na wytłaczanie oleju lnianego w olejarni z Brzyskiej Woli, znajdującej się w zagrodzie z Brzózy Stadnickiej (sektor rzeszowski).
Na „Weekend za pół ceny” zaprasza także Rzeszów. Od 22 do 24 listopada ze zniżką zwiedzić można Muzeum Dobranocek, Muzeum Okręgowe w Rzeszowie i Muzeum Etnograficzne. W nieco innym terminie do akcji włącza się Muzeum Historii Miasta Rzeszowa. „Ze względu na harmonogram pracy, przystąpiliśmy do niej na innych zasadach – w dniu 29 listopada bilety wstępu będą o połowę tańsze, tj. bilet normalny: 3,50 zł (zamiast 7 zł) i bilet ulgowy: 2,50 zł (zamiast 5 zł). 1 grudnia wstęp do Muzeum będzie bezpłatny.”, informują muzeum na stronie internetowej.
W normalnym terminie, 22-24 listopada, można z tańszym biletem zwiedzać również: Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce, Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej, Muzeum Regionalne w Jaśle, Muzeum – Zamek Tarnowskich w Dzikowie i Muzeum Polskiego Przemysłu Siarkowego w Tarnobrzegu. Muzeum Regionalne w Stalowej Woli przygotowało specjalną ofertę dla wszystkich miłośników sztuki i kultury za pół ceny. W tym terminie oprócz stałych wystaw czynne będą również dwie czasowe „Kresy moje, utracone. Ze wspomnień mieszkańców Stalowej Woli” oraz „VIVA MONIUSZKO!”
Muzeum Marii Konopnickiej z Żarnowcu zaprasza tylko w sobotę i niedzielę, 23-24 listopada. Podobne, sobotnio-niedzielne zwiedzanie proponuje Podziemne Przejście Turystyczne w Jarosławiu. Jeszcze inaczej organizuje akcję Muzeum Ziemi Leżajskiej – ze względu na harmonogram pracy, turystów zaprasza w piątek i niedzielę, 22 i 24 listopada. Tylko jeden dzień ze zniżkami proponuje Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie – niedzielę, 24 listopada.
Ofertę dla dzieci przygotował Dwór Wapowce pod Przemyślem. W ramach akcji, od piątku do niedzieli oferuje tańsze wejście na Salę Zabaw Koliberek. O połowę obniża również ceny sklep Torbacze.pl z produktami podkarpackimi, w którym kupić można książeczki i gry związane z Podkarpaciem.
Na weekend za pół ceny (dwa noclegi ze śniadaniem) zaprasza także wiele podkarpackich hoteli. Wśród nich są: Hotel Solina SPA w Myczkowcach, Uzdrowisko Iwonicz SA, Hotel Nafta Krosno, Hotel Sokół Wellness&Spa w Łańcucie, Bacówka pod Honem w Cisnej, Willa Górska Wetlina, Hotel Hetman w Rzeszowie, Przedbieszczady w Dolinie Wisłoka Gospodarstwo Ekoagroturystyczne w Wisłoku Wielkim, Apart Hotel 12 w Rzeszowie, Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym „Wołosań” w Cisnej, Hotel Perła Bieszczadów Centrum Konferencyjno-Rekreacyjne w Czarnej Górnej, Zespół Zamkowo-Parkowy w Baranowie Sandomierskim, Hotel Wellness&SPA Nowy Dwór w Świlczym, Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Horyńcu-Zdroju, Zespół Zamkowo-Parkowy w Krasiczynie, Dwór Kombornia Hotel & SPA w Korczynie, OSW Jawor w Polańczyku, SPA Hotel Splendor w Lubeni, Dom Sportowca Błonie w Sanoku, Hotel Karino SPA koło Polańczyka, Wine Garden Hotel oraz Holiday Inn Exrpess Rzeszów Airport w Jasionce.
Akcja „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” promuje ogólnopolska ofertę turystyczna i zachęca do korzystania z niej, również poza sezonem wakacyjnym. Opiera się na formule, która sprawdziła się wielu regionalnych akcjach organizowanych przez miasta i regiony. Pierwszą tego typu promocję ofert turystycznej zaproponowano w Wielkopolsce. Akcja „Poznań za pół ceny” organizowana corocznie od 2008 roku przez Poznańską Lokalną Organizację Turystyczną.