Reklama

Lifestyle

Kobiecy Kongres już w listopadzie w centrum G2A Arena

Opracowanie Alina Bosak
Dodano: 31.10.2019
48025_kongres
Share
Udostępnij
Tysiąca gości spodziewają się 23 listopada br. w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym G2A Arena w Jasionce koło Rzeszowa organizatorzy pierwszego na Podkarpaciu Kobiecego Kongresu, obejmującego panele dyskusyjne, warsztaty i networking. Będzie debata o społecznej roli kobiet i problemach kobiet niepełnosprawnych. Zaplanowano również warsztaty poświęcone przemocy, uzależnieniom, a także budowaniu dobrych relacji i osobistego szczęścia w każdym wieku. Nie zabraknie rozrywki – pokazów mody, stoisk kosmetycznych i z ciekawym rękodziełem. Wstęp gratis, a rejestracja już trwa! 
 
Kobiecy Kongres to oddolna inicjatywa Fundacji Projektanci Biznesu oraz CWK G2A Arena w Jasionce. Partnerują jej: Podkarpacka Rada Programowa Kobiet, Rzeszowska Federacja Kobiet Aktywnych i Instytut Kariery, Przedsiębiorczości i Rozwoju. 
 
– Celem naszego Kongresu jest integracja kobiet z różnych środowisk. Myśl, która przyświecała nam podczas tworzenia tego wydarzenia to promocja równych praw i siły kobiet – wyjaśnia Patricia Mitro, szefowa Podkarpackiej Rady Programowej Kobiet. – Wydarzenie kierowane jest do wszystkich pań, tych z dużych i małych miast, niezależnie od poglądów, wieku czy zawodu. Tworząc Kongres przyświecała nam myśl: „Każda inna, wszystkie równe!” – dodaje.
 
Organizatorzy podzielili Kongres na dwie części – panelową i warsztatową. Podczas paneli tematycznych uczestnicy i zaproszone prelegentki skupią się na konkretnych problemach. W debacie o ekologii w codziennym życiu wezmą udział: Marta Krynicka Orzech, Urszula Zych, Elżbieta Świętek, Anna Baran oraz prof. dr hab. Joanna Kostecka. Słuchaczom podpowiedzą, jakie ekologiczne rozwiązania warto zastosować w codziennym życiu i co jest dobrą alternatywę dla pełnych chemii kosmetyków i detergentów.
 
Kolejnym tematem, który zostanie poruszony podczas Kobiecego Kongresu, będzie sytuacja kobiet niepełnosprawnych, o czym będą mówić: Jolanta Fień, Anna Rzepka, Dorota Lewandowska oraz Barbara Święch-Bober, Oksana Tokarska.
 
Organizatorzy, poruszając tę kwestię, chcieli zwrócić szczególną uwagę na problemy i miejsce niepełnosprawnych kobiet we współczesnym świecie. Kongres stanie się także okazją do tego, aby pomówić o tym, na jakie wsparcie państwa i organizacji pozarządowych mogą liczyć niepełnosprawni.
 
Trzeci panel dyskusyjny będzie dotyczył społecznych ról kobiet w XXI wieku. Wspólnie nad nimi zastanowią się: prof. dr hab. Alicja Ungeheuer-Gołąb, Lilianna Kupaj, Patricia Mitro, Dorota Ożóg, Marta Niewczas i Magdalena Koryl.
 
– Choć zagadnienie wydaje się dość szerokie, to jednak zdecydowaliśmy się, aby je wprowadzić. Nasze prelegentki będą mówiły m.in. o tym, jak to jest być mamą, która pracuje i boryka się z różnymi trudnymi życiowymi problemami, jak robić karierę naukową oraz o tym, jak odnaleźć się w biznesie, będąc kobietą. To wbrew pozorom nie zawsze jest takie łatwe i oczywiste – mówi Patricia Mitro.
 
Ostatni panel przygotowany przez organizatorów Kobiecego Kongresu będzie oscylował wokół tematu interesującego rodziców, bez względu na płeć. Mowa tu o problemach wychowawczych z młodzieżą. – Mówi się, że najtrudniej zapanować w domu nad nastolatkami, którzy w okresie dojrzewania potrafią rodzicom dać mocno w kość. Wspólnie tę kwestię przedyskutujemy i spróbujemy znaleźć dobre rozwiązania – mówi Patricia Mitro. Zachęcając do udziału w panelu, którego prelegentami są dr Bożena Jaskowska, Anna Panek i Konrad Fijołek, a także młodzież – harcerki: Kalina Szczukocka i Julia Kowalik.
 
Po debatach panelowych zaplanowano część warsztatową. Warsztaty, w jakich można wziąć udział to: „Kryzys w związku jak sobie z nim radzić?”, „Kobiece startupy – zbuduj swój własny biznes”, „Szczęśliwa i zdrowa seniorka”, „Odnaleźć siłę w sobie by uwolnić się od przemocy”, „Uzależnienia i DDA – studium przypadków” oraz „Cyberprzestępczość i ochrona tożsamości cyfrowej”. Organizatorzy planują również uruchomienie dwóch dodatkowych paneli: pierwszy o tematyce mentalnego podejścia do rozwoju biznesu, drugi dotyczący współczesnych seniorów.
 
Podczas Kobiecego Kongresu odbędzie się także pokaz mody salonu mody „Impresja”. Uwaga! Panie, które noszą rozmiar 38 i chciałyby poczuć się jak modelki, mogą w nim wystąpić. Chęć udziału w pokazie można zgłosić, wysyłając wiadomość na adres: projektancibiznesu@gmail.com.
 
Na uczestniczki Kobiecego Kongresu będą czekały także stoiska: medyczne, kosmetyczne, z rękodziełem, biznesowe oraz przygotowane przez organizacje pozarządowe i przedsiębiorstwa społeczne. – Uczestnicy będą mieli możliwość skosztowania wyrobów kół gospodyń wiejskich, ciast oraz napicia się wyśmienitej kawy – dodaje Patricia Mitro.
 
Podczas Kongresu będzie można także nawiązać kontakty biznesowe i nie tylko. Ma temu służyć „speed networking”, a to oznacza, że warto zabrać ze sobą swoje wizytówki, bo będzie sporo okazji do nawiązania interesujących kontaktów. 
 
Aby udział w Kobiecym Kongresie ułatwić wszystkim kobietom, organizatorzy przewidzieli strefę zabaw dla dzieci, więc jeśli jesteś mamą i masz ochotę wziąć udział w wydarzeniu, a nie masz z kim zostawić swojej pociechy na cały dzień – weź ją ze sobą. Stworzona zostanie specjalna przestrzeń animacyjna dla dzieci w czasie wydarzenia (wymagana rejestracja).
 
Kobiecy Kongres odbędzie się w sobotę, 23 listopada, w G2A Arena w Jasionce koło Rzeszowa. Wydarzenia rozpocznie się o godz. 10:00 i potrwa do godz. 18:00. Wstęp jest bezpłatny, ale wymagana jest rejestracja pod tym linkiem https://kobiecykongres.konfeo.com/pl/groups.
 
PROGRAM KOBIECEGO KONGRESU (23 listopada):
 
– godz. 9:00 – 10:00 – Rejestracja uczestników, liczba miejsc ograniczona
 
– godz. 10:00 – 10:15 – Powitanie
 
– godz. 10:15 – 11:00 I Panel dyskusyjny: „Ekologia w życiu kobiet”
 
– godz. 11:00 – 11:10 Prezentacja międzynarodowego projektu
 
– godz. 11:10 – 11:45 II Panel dyskusyjny: „Kobieta (nie)pełnosprawna”
 
– godz. 11:45 – 11:55 Prezentacja drugiego projektu kobiecego
 
– godz. 11:55 – 12:15 – Przerwa kawowa
 
– godz.12:15 – 13:00 – III Panel dyskusyjny: „Społeczne role kobiet w XXI wieku”
 
– godz. 13:00 – 13:45 IV Panel dyskusyjny: „Czego ode mnie chcesz? – czyli problemy wychowawcze z młodzieżą”
 
– godz. 13:45 – 14:00 Wystąpienie tematyczne
 
– godz. 14:00 – 14:15 Pokaz mody sukien wieczorowych – Impresja
 
– godz. 14:15 – 15:00 Przerwa – zwiedź przestrzeń targową i weź udział w „Speed networkingu”
 
– godz. 15:00 – 16:30 – sześć warsztatów tematycznych, które rozpoczynają się równolegle. Na każdy warsztat może zapisać się maksymalnie 40 osób.
 
– godz. 16:30 – 17:00 – Podsumowanie i konkursy dla uczestniczek
 
– godz. 17:00 – 17:45 Koncert Zespołu „Piece of Cake Band”
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy