Reklama

Lifestyle

Było niebiesko na rzeszowskim Rynku

Jaromir Kwiatkowski
Dodano: 03.04.2013
3116_IMG_5002
Share
Udostępnij
Niebieskie baloniki, niebieskie koszulki wolontariuszy, a nawet pączki z niebieskim lukrem. Ten kolor, będący kolorem autyzmu, dominował we wtorkowe popołudnie na rzeszowskim Rynku podczas I Rzeszowskich Obchodów Światowego Dnia Autyzmu. 
 
Przebiegały one pod hasłem „Nie bądź zielony, 2 kwietnia bądź niebieski”, a zorganizowało je Rzeszowskie Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych i Autystycznych „Solis Radius”.  
 
Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Wystąpił znany rzeszowski muzyk Alek Berkowicz. Dzieciom bardzo podobał się występ aktorów krakowskich, którzy przedstawili bajkę „Wilk i zając”, nadając jej wymiar edukacyjny (sceny w restauracji, u dentysty, z policjantami), a przy tym wciągając najmłodszych do wspólnej zabawy.
 
W jednym z namiotów atrakcją była teletombola, w której dzieci, rzucając piłką do celu, mogły wygrać balony i słodkości. W drugim namiocie zlokalizowano punkt informacyjny nt. autyzmu. Podczas rozmów na scenie, prowadzonych przez red. Marię Kornagę z Polskiego Radia Rzeszów, o swoich doświadczeniach mówili m.in. rodzice dzieci autystycznych, terapeuci i przedstawiciele stowarzyszenia „Solis Radius”.  
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy