Reklama

Lifestyle

Kolacja z Miodkiem i kulig z napadem – aukcje WOŚP

Alina Bosak
Dodano: 23.01.2023
900x600
Share
Udostępnij
Lot balonem nad Krosnem, kulig z napadem zbójnickim lub kolacja z profesorami Bralczykiem i Miodkiem – to tylko przykłady podkarpackich licytacji na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sztaby, firmy, wolontariusze wystawili prawie 600 ofert, by wesprzeć charytatywny cel. Niektóre aukcje osiągnęły już ponad 3 tys. zł, jak np. customowa gitara, stół spawalniczo-montażowy GPPH BASIC czy stolarka okienna o wartości 10 tys. zł. Co jeszcze można kupić?
 
Już w najbliższą niedzielę 29 stycznia w całej Polsce odbędzie się 31. Finał WOŚP. Także na Podkarpaciu na ulice wyrusza setki wolontariuszy z puszkami na datki. W tym roku zbierają na  które w tym roku mają być przeznaczone na zakup sprzętu do szybkiej diagnozy zakażeń mogących wywołać sepsę. Obok zbiórki w dniu finały, w internecie przez cały styczeń trwają aukcje, z których dochód również przeznaczony jest na ten cel. Przedmioty i usługi wystawiają na licytacje sztaby WOŚP, firmy, osoby prywatne. Tylko w województwie podkarpackim takich aukcji jest niemal 600. Niektóre potrwają do 6 lutego.
 
W poniedziałek 23 stycznia największym zainteresowaniem cieszyła się customowa gitara elektryczna, o którą walczyło już 17 osób. Wykonana została przez mistrzów z Pusz Guitars i Prezenty-Kute.pl. Do 27-calowego barytona został włożony specjalny przetwornik przygotowany przez Hathor Pickups – Przetwornikowe El Dorado, a dzieło zostało wzmocnione preampem z Analog Workshop. Cena dzieła, które będzie można odebrać w salonie Harley-Davidson Rzeszów, sięgnęła już 3250 zł. Koniec bitwy 30 stycznia.
 
Jeszcze więcej licytujący są gotowi dać za stół spawalniczo-montażowy GPPH BASIC 1200×800 mm z Mielca, z serduchem na blacie i nogami w kolorach WOŚP. 13 osób podbiło tu już stawkę do 5400 zł. Z kolei 4550 zł wynosi obecnie aukcyjna cena za felgi aluminiowe Superior Industries. 
 
12 licytujących walczy o voucher na stolarkę okienną i drzwiową z PVC. Wartość towaru z montażem to 10 tys. zł netto, a cena sięgnęła dopiero 6200 zł. Zwycięzca może wygrać całość poniżej ceny rynkowej. 
 
Okazuje się, że nie brak chętnych także na intelektualne spotkanie z najsławniejszymi polskimi językoznawcami – prof. Jerzym Bralczykiem i prof. Janem Miodkiem. Cenę 2025 zł osiągnęło już dwuosobowe zaproszenie VIP na kolację z profesorami, która odbędzie 24 kwietnia po ich wykładzie w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie (spotkanie jest w ramach cyklu „Wielkie Pytania w Nauce”). Dla zwycięzcy licytacji przewidziany jest także dodatkowy upominek – książka z autografem prelegentów.
 
2175 zł osiągnęła już licytacja gadżetów od sklepu Gmoto.pl z Łańcuta Firma razem z Hanczyzorką, Zapsą, Endurakiem i Szelką – popularnymi, motocyklowymi influencerami – przygotowała zestaw gadżetów motocyklowych, które wzbogacą garderobę i warsztat każdego fana dwóch kółek. 

Wylicytuj wypoczynek lub przygodę

1500 zł osiągnęła licytacja treningu woltyżu francuskiego ufundowanego przez La Pattat Dutka & Franczak Horse Show w Czarnej Dolnej w Bieszczadach. Trening odbędzie się pod okiem doświadczonego woltyżera Mateusza Franczaka, który ma na swoim koncie wiele pokazów w Polsce jak i w Europie, pracował dla najlepszych grup kaskaderstwa konnego na świecie. Teaz zaprasza do nauki zarówno doświadczonych jeźdźców, jak i tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z jeździectwem albo chcą przełamać swój strach. To jedyna taka okazja, by poznać  konia Siglavego – gwiazdę sesji zdjęciowych, pokazów La Pattat, i bohatera Tik Toka.
 
Dla WOŚP można wylicytować na Allegro także kulig z napadem zbójnickim w Bieszczadach (na razie 200 zł) albo prywatny 60-minutowy lot zapoznawczy nad podkarpackimi górami, o który walczy obecnie 10 osób. Aktualna cena to 1425 zł.

Do kupienia jest także voucher na spływ pontonowy, rejs statkiem po Solinie lub lot balonem widokowym nad Krosnem. Za ten ostatni cena dobija już do 1000 zł. 
Powodzeniem cieszą się aukcje turystyczne i pobyty w podkarpackich kurortach – ceny to obecnie od 100 do 1100 zł. Do wylicytowania jest m.in. voucher na dwudniowy pobyt w Zalesie Łany na Pogórzu Przemyskim, weekend w luksusowym domu Adamówka w Bieszczadach, weekend w domku w Bystrem, pobyt w Willi Zdrojowej w Polańczyku i w Hotelu Bieszczad.ski Wańkowa.
 
Można tez wybrać się na wędrówkę po Roztoczu Wschodnim z Marcinem Piotrowskim, wodzirejem Festiwalu Folkowisko w Gorajcu niedaleko Cieszanowa. Karnet na samo Folkowisko, z numerem 1, także jest do wylicytowania. Cena wynosi teraz ponad 300 zł.

Już 8 osób licytuje voucher na 12-dniowy turnus rehabilitacyjny w Donum CORDE Centrum Rehabilitacji i Opieki Medycznej w Budach Głogowskich. Cena przekroczyła dopiero 500 zł. 
 
Niewiele, bo 81-125 zł, wynoszą póki co ceny na aukcjach z kosmiczym spacerem, który proponuje Obserwatorium Astronomiczne w Radomyślu Wielkim. 
Dla pasjonatów i kolekcjonerów
 
Tyle co za lot balonem, czyli obecnie ok. 1000 zł, trzeba już zapłacić za kombinezon żużlowy Kevlar Texom Stal Rzeszów. Z kolei koszulkę ZKS Stali Rzeszów (ale i lot motolotnia nad Krosnem) wystawił sztab z Głogowa Małopolskiego.
 
Można też kupić plastron z Autografem skoczka narciarskiego Kamila Stocha (obecnie na aukcji: 435 zł) – reprezentanta Polski, pięciokrotnego olimpijczyka oraz trzykrotnego indywidualnego mistrza olimpijskiego, a także drużynowego brązowego medalistę olimpijskiego z 2018 roku. 
 
Olimpijski strój także można wylicytować – sztab z Sanoka wystawił strój narciarski 4F z paraolimpiady w Pekinie należący do Andrzeja Szczęsnego, narciarza alpejskiego, chorążego polskiej reprezentacji. Cena to obecnie 1500 zł.

Dzieła sztuki od artystów 

Jak co roku wielkim sercem wykazali się podkarpaccy artyści i wsparli WOŚP przekazując na aukcje obrazy, rzeźby, biżuterię. Każdy tu znajdzie coś dla siebie o grafik za kilkadziesiąt złotych po obrazy olejne, których cena nie przekracza 2 tys. zł. Wyjątkiem jest dzieło Beksińskiego – Muzeum w Sanoku co roku przekazuje jakąś pracę tego nieżyjącego już artysty i co roku osiąga ona wysoką cenę. Tym razem cena za rysunek modyfikowany komputerowo, w edycji kolekcjonerskiej, z suchą i mokrą pieczęcią Muzeum i numerem limitowanym, na licytacji sięgnęła 6700 zł.
 
Na aukcjach WOŚP wylicytować można również dzieła, których autorami są m.in.: Dorota Wasylewicz-Krynicka, Daniel Białowąs, Jolanta Popielarz-Szopa, Magda Gara, Anna Maria Pilszak, Anna Kuchniak, Patrycja Longawa, Joanna Pawłowska, Monika Krzywdzińska, Agnieszka Dusznik, Katarzyna Tereszkiewicz, Julia Rut, Renata Gorączko, Jan Szczepkowski, Piotr Szczur, Tomek Mistak, Szymon Szczepkowski, Oksana Kulczycka, Kamila Bednarska, Paweł Bińczycki, Marcin Jachym, Krzysztof Niedźwiecki, Anna Munia. 
 
Serce licytujących skradła także biżuteria z drewna Edka Dłutorękiego – rzeźbiony wisiorek z wizerunkiem Małego Księcia osiągnął już cenę ponad 600 zł. 

Praktycznie i za parę złotych

Na podkarpackich aukcjach każdy znajdzie coś dla siebie. Powalczyć można np. o godzinny koncert na skrzypcach elektrycznych w wykonaniu pedagoga, dyrygenta i multiinstrumentalisty Marcina Florczaka z Rzeszowa (obecnie 300 zł). 
 
Zaledwie 1 zł to cena wywoławcza pacynki Miś Uszatek – kultowego bohatera bajki dziecięcej Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie. Muzeum zaprasza także na rodzinne zwiedzanie (tu także 1 zł cena wywoławcza). 
 
W Rzeszowie można też wygrać 20-godzinny kurs języka chińskiego (oferta WSIiZ). Tu cena sięga już 1000 zł. Podobnie jak za kurs prawa jazdy w Krośnie. Można tez nauczyć się strzelać. Kurs strzelania z karabinu Sharpsa proponuje sztab w Jarosławiu. Cena to na razie 212 zł.
 
Do wylicytowania jest także mnóstwo gadżetów WOŚP, książki, znaczki i krośnieńskie szkło, a nawet przepis na ciasteczka orzechowo-bezowe. „Jest to przepis, który moja mama piekła na każdą uroczystość, cała rodzina zawsze pytała o te ciasteczka”, pisze wystawiający. Cena to jedynie 2 zł.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy