Reklama

Lifestyle

Jesteś u progu swojej piłkarskiej przygody i marzysz o wielkiej karierze? Sprawdź jak Coerver Coaching może Ci pomóc.

Materiał Partnera
Dodano: 14.06.2021
54311_ac6673c6-bc7e-4949-b8dd-86afa69bfc16-resizer-750q72
Share
Udostępnij
Poznaj jeden z najlepszych Programów rozwoju piłkarskiego, który z powodzeniem kształtuje młodych piłkarzy w pięćdziesięciu krajach na całym świecie, ciesząc się pochlebnymi opiniami wielu ekspertów ze świata futbolu.  

Coerver Coaching – rys historii


Trzydzieści siedem lat temu Charlie Cook oraz Alf Galustian założyli Coerver Coaching. Są to wybitne osobistości. Charlie to świetny szkocki piłkarz, grający w takich klubach jak Chelsea, czy Crystal Palace. Alf może pochwalić się ponad pięćdziesięcioletnim doświadczeniem trenerskim z 17 drużynami narodowymi, wśród nich reprezentacja Brazylii, Francji, Anglii, czy Japonii. Pracował również z ponad pięćdziesięcioma klubami jako coach educator. Wśród nich są: Bayern Monachium, Real Madryt, Manchester City, Arsenal, Benfica Lizbona, Olympique Marsylia.  

Coerver Coaching to Program rozwoju piłkarskiego, który zaimponował wielu wybitnym trenerom. Przykład? 

Vicente del Bosque: “Kurs Coerver Coaching przeprowadzony przez Alfreda w Realu Madryt, był bardzo dobrze przez nas odebrany, biorąc pod uwagę nasz cel w latach rozwoju, jakim był doskonalenie technicznych umiejętności” Arsene Wenger: “Od lat śledzę program Coervera. Ściśle współpracowaliśmy z nim przez wiele lat, aby szkolić naszych trenerów Akademii w zakresie tej metody.”

Aktualnie Coerver Coaching kształci ponad milion zawodników w pięćdziesięciu krajach na całym świecie. Z jego usług korzystali w młodości między innymi tacy piłkarze jak Gareth Bale, Arjen Robben, Robin van Persie, czy Takumi Minamino.


10 lat rozwoju krajowego futbolu – Coerver Coaching w Polsce


Przez 10 lat działalności w Polsce wypracowaliśmy program pracy z zawodnikami – podczas sezonu są to treningi akademijne w ramach projektu Player Education, zimą, podczas ferii, organizujemy obozy stacjonarne w miastach. Natomiast latem zapraszamy graczy na duże obozy piłkarskie w wyjątkowych lokalizacjach, gdzie pod okiem doświadczonych trenerów przez tydzień rozwijają swoje zdolności piłkarskie, motoryczne, czy mentalne – mówi założyciel Coerver Coaching Poland, Sebastian Szczeciński, który dodatkowo współtworzy program treningowy w Polsce z trenerami Realu Madryt.

Dwa razy do roku odbywają się również elitarne zgrupowania Kadry Narodowej. Jest to wydarzenie które na długo zapada w pamięci młodego zawodnika.

Oprócz działań z zawodnikiem, dbamy również o rozwój trenerów oraz klubów w programach Coach Education oraz Partnership Program.
Dzięki temu trenerzy stale się dokształcają, dbając o ciągły rozwój. 

W kadrze trenerskiej Coerver Coaching Poland są piłkarze z wieloma występami w Ekstraklasie oraz reprezentacji Polski.

Player Education – im więcej potu na treningach, tym mniej łez porażki podczas sezonu.


Player Edcucation to pogram skierowany zarówno do graczy klubowych jak i tych niezrzeszonych. 
Filozofia treningu Coerver Coaching opiera się na założeniu, że kluczem do osiągnięcia sukcesu przez daną drużynę są indywidualne umiejętności każdego jej zawodnika. W toku ponad 37 lat funkcjonowania Coerver Coaching na świecie udowodniono, że gra zespołowa składa się z interakcji pomiędzy maksymalnie dwoma, trzema lub czterema zawodnikami w różnych strefach boiska. Dlatego właśnie gra w małych grupach (tzw. small-group play), nierozerwalnie związana z mistrzowskim panowaniem nad piłką (tzw. Ball Mastery), tworzy grę całego zespołu, a pozostałe elementy piłkarskie stanowią pochodną od tych umiejętności i są budowane na fundamencie, który stanowi Ball Mastery. W procesie szkolenia zawodnik stoi na pierwszym miejscu, a filozofia opiera się na rozwoju i kreowaniu indywidualnych umiejętności w celu poprawy gry całej drużyny.

To właśnie tutaj dowiesz się jak stać się zawodnikiem kompletnym.

Summer Camps – tu nie ma miejsca na obijanie


Tydzień spędzony w futbolowej atmosferze, w otoczeniu wykwalifikowanej kadry oraz ambitnych zawodników. To wszystko na sportowych i rekreacyjnych obiektach na wysokim, europejskim poziomie. Tak można w skrócie opisać program Summer Camps, podzielony na pięć turnusów przypadających na cały lipiec oraz pierwszy tydzień sierpnia. Tutaj możesz znacząco podnieść swoje umiejętności ciężko trenując codziennie, przez wiele godzin pod okiem specjalistów. Jednak organizatorzy na tym nie poprzestają. Tworzą spersonalizowaną kartę piłkarza, do tworzenia której wykorzystują wyniki z testów przeprowadzanych przy użyciu nowoczesnych technologii. Testy motoryczne z wykorzystaniem platformy Smart Speed,  testowanie zawodników pod kątem ich podań i przyjęć, zmian kierunku biegu, a także zmian kierunku prowadzenia piłki z użyciem innowacyjnych narzędzi. Dokładając do tego treningi z trenerem przygotowania motorycznego, treningi mentalne z psychologiem sportu, analizę składu działa InBody, regenerację na pływalni i trening prewencyjny, wszystko to sprawia, że zawodnicy wysoko cenią sobie czas spędzony na obozie.

Kadra Narodowa Coerver Coaching – najlepsi z najlepszych 

 
Jest to niesamowite wydarzenie które zapada w pamięć każdego uczestnika z wielu powodów – począwszy od ogromnego wyróżnienia – na Kadrę Narodową zostają zaproszeni jedynie wybitni zawodnicy o ponadprzeciętnych umiejętnościach, poprzez doświadczoną i profesjonalną kadrę trenerską, która latami zdobywała wiedzę ucząc się od najlepszych, kończąc na niepowtarzalnej atmosferze pełnej ambicji, woli walki i rozwoju panującej podczas zgrupowania 

To śmietanka młodzieżowego futbolu w Polsce. Treningi z najlepszymi trenerami, rywalizacja z zawodnikami na najwyższym poziomie, wszystko to sprawia że ambicje zawodnika stają się o wiele większe, w myśl słów “kto z kim przystaje, takim się staje”.  Ta myśl przyświecała nam w tworzeniu tego projektu – aby młodzi zawodnicy wymieniali swoje piłkarskie doświadczenia, umiejętności, aspiracje i pasje w gronie najlepszych.
 

Kto otrzymuje powołanie na Kadrę? 

Zawodnicy o ponadprzeciętnych umiejętnościach, które to zaprezentowali podczas testów w Akademii Coervera, czy obozach.
 

Foto: Coerver Coaching Polska 

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy