Reklama

Lifestyle

Loty z Jasionki do Alicante w Hiszpanii. Od kwietnia

Aneta Gieroń
Dodano: 06.12.2023
Alicante w Hiszpanii. Fot. Pixabay
Alicante w Hiszpanii. Fot. Pixabay
Share
Udostępnij

To jedno z najdłużej wyczekiwanych połączeń z rzeszowskiego lotniska. Od 3 kwietnia 2024 roku z Jasionki będzie można polecieć do Alicante w Hiszpanii. Połączenie uruchamia Ryanair.

Boeingi 737-800 Ryanaira latać będą do Alicante dwa razy w tygodniu. W środy samoloty z Hiszpanii startować będą o 6.00, by w Rzeszowie wylądować o 9.20. Po krótkiej przerwie znów będą lecieć do Alicante, gdzie przylot planowany jest o 13.10.

W soboty wystartują z międzynarodowego portu lotniczego Alicante-Elche o godzinie 6.05 i w Jasionce pojawią się o 9.25. W drogę powrotną ruszą 25 minut później, by w Hiszpanii wylądować o 13.15. Lotnisko Alicante-Elche znajduje się 8 km od centrum Alicante i 133 km na południe od centrum Walencji, do obu tych miast dogodnie można dostać się autobusem.

– Hiszpania od lat była oczekiwaną destynacją, a okolice Alicante to doskonałe miejsce na wypoczynek na plażach Costa Blanca, albo miejsce wypadowe do zwiedzania całego wschodniego wybrzeża. Bardzo się cieszę z kolejnego słonecznego kierunku – mówi Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego.

Z lotniska w Jasionce do Alicante w Hiszpanii

– Alicante jest kolejną atrakcyjną destynacją, do jakiej będzie można udać się bezpośrednio z Rzeszowa w przyszłym roku. Liczę na to, że nasza wieloletnia bardzo dobra współpraca z irlandzkim przewoźnikiem przyniesie nam jeszcze wiele powodów do radości – dodaje Adam Hamryszczak, prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Obecnie samoloty Ryanaira latają do Dublina (Irlandia) oraz Bristolu, East Midlands, Londynu Luton i Stansted (Wielka Brytania) i Manchesteru (Wielka Brytania). Od kwietnia 2024 r. tanią irlandzką linią będzie nożna też polecieć do Zadaru (Chorwacja) oraz Alicante.

W czasie świąt i Nowego Roku, czyli od 19 grudnia 2023 roku do 4 stycznia 2024 r.  będą też dodatkowe rejsy Ryanaira. Do Dublina, East Midlands i Manchesteru samoloty wykonają po sześć nadprogramowych rotacji, a do Bristolu – o trzy więcej.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy