Reklama

Lifestyle

Nowa ścieżka rowerowa na osiedlu Kotuli w Rzeszowie

Aneta Gieroń
Dodano: 10.06.2023
Fot. Pixabay
Fot. Pixabay
Share
Udostępnij

Ścieżka powstanie przy ul. Odrzykońskiej i połączy te już istniejące przy ul. Bł. Karoliny oraz na terenach rekreacyjnych osiedla Kotuli. Trwa przetarg na wybór firmy, która zrealizuje budowę ścieżki.

Asfaltowa ścieżka rowerowa zostanie wybudowana na ul. Odrzykońskiej na odcinku od ul. Błogosławionej Karoliny do rejonu skrzyżowania z ul. Żmigrodzką. Częścią inwestycji będzie m.in. także budowa chodnika z kostki brukowej, przebudowa oświetlenia ulicznego i instalacji podziemnych. Wykonawca zostanie wybrany latem tego roku. Na wybudowanie ścieżki będzie miał cztery miesiące od daty podpisania umowy.

– Nowa ścieżka ma być połączona z tą już istniejącą, która przebiega przez tereny rekreacyjne osiedla Kotuli i dochodzi do drogi rowerowej biegnącej wzdłuż ulicy Iwonickiej – mówi Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

W Rzeszowie ścieżki rowerowe powstają zawsze przy okazji budowy nowych odcinków dróg. Tak jest np. przy obecnie przebudowywanej ulicy Warszawskiej, tak samo będzie podczas budowy Wisłokostrady. Przybędzie także ścieżek rowerowych i chodników nad Wisłokiem. Trwa projektowanie nowego traktu, który będzie miał kilometr długości i zostanie poprowadzony brzegiem rzeki, od mostu Lwowskiego w kierunku północnym. Koszt tego projektu, który gotowy będzie w tym roku to 150 tys. zł. Także w tym roku zakończą się prace przy dokumentacji budowy ścieżki, która powstanie wzdłuż ul. Robotniczej i będzie łączyć al. Sikorskiego z ul. Ćwiklińskiej. Będzie ona miała prawie kilometr długości.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy