Reklama

Lifestyle

Dziennikarze, aktorzy i artyści kolędowali dla dzieci

Aneta Gieroń
Dodano: 07.01.2024
  • Koncert charytatywny "Serca Sercom". Fot. Tadeusz Poźniak
Koncert charytatywny "Serca Sercom". Fot. Tadeusz Poźniak
Share
Udostępnij

Już od 15 lat, raz w roku stają obok siebie na scenie dziennikarze, aktorzy i artyści, by wspólnie kolędować i kwestować na rzecz wychowanków Domu Dziecka w Strzyżowie. W sobotę, w jubileuszowym koncercie „Serca Sercom”, który zorganizowano w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie, robili to tak porywająco i przekonywująco, że udało się zabrać ponad 30 tys. zł. 16 tys. zł z licytacji i drugie tyle z datków do puszek. Ta hojność będzie miała swoje piękne konsekwencje – pieniądze pozwolą spełnić marzenie wychowanków Domu Dziecka ze Strzyżowa o pierwszej podróży samolotem nad morze. Polecą tam w długi majowy weekend.

Fot. Tadeusz Poźniak

Koncert „Serca Sercom” to jedyna okazja, by zobaczyć na scenie dziennikarzy, którzy na co dzień w roli artystów nie występują. Dziennikarze śpiewają wspólnie z aktorami, widownią oraz wychowankami ze Strzyżowa. Na scenie i widowni panuje wspaniała atmosfera, niezwykła energia, która udziela się wszystkim uczestnikom koncertu. W tym roku najpiękniejsze kolędy i pastorałki zabrzmiały przy silnym muzycznym wsparciu: „Karczmarzy”, „Grzanego Wina”, Małgorzaty Boć, Michała Jurkiewicza i gościa specjalnego koncertu – Konrada Bauma, finalisty 13. Edycji programu „THE VOICE OF POLAND”.

Wspólne granie i kolędowanie na koncercie “Serca Sercom”

Jak zawsze, w trakcie koncertu odbyła się także licytacja m.in. współprowadzenia programów radiowych, telewizyjnych, oglądania wraz z autorem filmu “Śniła mi się Połonina”, tortów z logo „Serca Sercom” oraz fotografii i obrazów. Wstęp na koncert jest bezpłatny, ale towarzyszy mu też zbiórka „co łaska do kapelusza” – w tym roku, wszyscy goście byli wyjątkowo hojni.

Koncert „Serca sercom”, który po raz pierwszy odbył się 15 lat temu na scenie Teatru „Maska”, a w którym wzięli udział dziennikarze oddziału TVP3 Rzeszów i aktorzy „Maski”, w kolejnych latach wspaniale się rozwijał i dziś jest jednym z ważniejszych wydarzeń charytatywnych w Rzeszowie. Do wspólnego śpiewania zapraszani są dziennikarze z różnych rzeszowskich mediów i co roku podczas koncertu zbierane są pieniądze na pomoc dzieciom ze Strzyżowa. Dzięki tej akcji mogą cieszyć się dodatkowymi atrakcjami podczas ferii zimowych i wakacji. W tym roku po raz pierwszy polecą samolotem nad morze.

Fotografie Tadeusz Poźniak

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy