Reklama

Kraków

Wspólne kolędowanie w świątecznym tramwaju

krakow.pl / SŁ
Dodano: 05.01.2024
Fot. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie
Fot. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie
Share
Udostępnij

Zapraszamy do wspólnego kolędowania w świątecznym tramwaju MPK SA, który – jak co roku – wyjedzie na ulice w sobotę, 6 stycznia. Pojazd będzie kursował w godz. od ok. 17.00 do 19.30 wokół I obwodnicy przez pl. Wszystkich Świętych, ul. Straszewskiego, Podwale, Dunajewskiego, Basztową i ul. Westerplatte oraz do Cichego Kącika.

Świąteczny tramwaj MPK będzie się zatrzymywał na wszystkich przystankach na trasie (pierwsze miejsce, gdzie będzie można do niego wsiąść to przystanek „Pl. Wszystkich Świętych” w kierunku filharmonii, ok. godz. 16.55).

W tramwaju kolędy i pastorałki będą śpiewać uczniowie Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. F. Chopina w Krakowie oraz podopieczni Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej w Konarach. Pasażerem tego wyjątkowego tramwaju będzie także abp Marek Jędraszewski.

–  W tym roku w ramach kolędowania odwiedzimy osoby w kryzysie bezdomności, którymi opiekuje się fundacja Dzieło Pomocy św. Ojca Pio, działająca przy ul. Smoleńsk. Podopiecznym fundacji zostaną przekazane najpotrzebniejsze dla nich rzeczy – informuje krakowskie MPK.

Wspólne kolędowanie w świątecznym tramwaju krakowskiego przewoźnika zostanie zorganizowane już po raz szósty.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy