Reklama

Kraków

Weekend w Krakowie 5-7 stycznia – sprawdź, co się będzie działo!

krakow.pl / SŁ
Dodano: 05.01.2024
Fot. Jan Graczyński / krakow.pl
Fot. Jan Graczyński / krakow.pl
Share
Udostępnij

Sanki, lodowisko, Orszak Trzech Króli – w najbliższy weekend Kraków oferuje mieszkańcom i gościom pełen wachlarz atrakcji. Przyłącz się do wspólnego śpiewania, weź udział w charytatywnych wydarzeniach i czerp radość z magicznego czasu w naszym mieście!

Wraca do nas zima. To dobry powód, by wybrać się na sanki. Gdzie znaleźć najlepsze górki w mieście? Poznaj mapę z lokalizacjami, przygotowaną przez ZZM. Przypominamy też, że tory curlingowe, już po raz trzeci, pojawiły się na parkingu podziemnym TAURON Areny Kraków. Przy TAURON Arenie znajduje się także plenerowe lodowisko, a kolejne koło Nowohuckiego Centrum Kultury.


Weź udział w Orszaku Trzech Króli

Już jutro, 6 stycznia, odbędzie się 14. edycja Orszaku Trzech Króli. Tradycyjnie, jak co roku, trzy orszaki wyruszą z trzech punktów miasta, aby spotkać się na Rynku Głównym i razem oddać pokłon dzieciątku. Podczas wydarzenia będą zbierane fundusze na pomoc osobom bezdomnym.

Wspólne kolędowanie w świątecznym tramwaju

Zapraszamy do wspólnego kolędowania w świątecznym tramwaju MPK SA, który – jak co roku – wyjedzie na ulice w sobotę, 6 stycznia. Pojazd będzie kursował w godz. od ok. 17.00 do 19.30 wokół I obwodnicy przez pl. Wszystkich Świętych, ul. Straszewskiego, Podwale, Dunajewskiego, Basztową i ul. Westerplatte oraz do Cichego Kącika.

Finisaż wystawy „Trzepaki, Reksio, Atari”

– Jeśli nie mieliście jeszcze okazji, żeby popstrykać u nas w kapsle, zagrać w Robbo na Commodore i poznać osobiście Misia Uszatka, niedziela, 7 stycznia, to ostatni moment na nadrobienie zaległości! – zachęca Muzeum Nowej Huty. Tego dnia odbędzie się finisaż wystawy pt. „Trzepaki, Reksio, Atari”.

O mędrcach ze Wschodu inaczej

6 stycznia w kościele Przemienienia Pańskiego przy ul. Pijarskiej 2 odbędzie się prezentacja „O mędrcach ze Wschodu inaczej”. Prelekcji poświęconej najstarszym przedstawieniom ikonograficznym historii odwiedzin Jezusa w betlejemskiej grocie przez mędrców ze Wschodu będzie towarzyszył koncert kolęd i pastorałek. Wstęp wolny.

Boski początek roku w Łaźni Nowej

Nie minął miesiąc od ogłoszenia wyników 16. edycji Boskiej Komedii, a w styczniowym repertuarze Łaźni Nowej znalazły się aż dwa spektakle, które mocno zapadły w pamięć widzom, krytykom i jurorom poprzednich edycji festiwalu. Już dziś, 5 stycznia i w dwa kolejne dni (6 i 7 stycznia) na dużą scenę Łaźni Nowej powróci „Wszystko o mojej matce” w reżyserii Michała Borczucha.

Finał XI edycji Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych

6 stycznia o godz. 19.00 po raz jedenasty spotykamy się, żeby usłyszeć najpiękniejsze polskie kolędy, pastorałki oraz piosenki o tematyce świątecznej i zimowej.

Podgórskie kolędowanie

7 stycznia od godziny 19.15 na Rynku Podgórskim odbywać się będzie spotkanie i wspólne kolędowanie chętnych. Zebranym towarzyszyć będzie Podgórski Chór Symfonia, który działa przy parafii Redemptorystów i który nawiązuje do tradycji działającego kiedyś w Podgórzu chóru o tej samej nazwie.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy